Polen verspeelt punten tegen Moldavië, ruime zege Roemenië
WARSCHAU (ANP) - Polen heeft verzuimd de tweede plaats in groep E van de kwalificatie voor het EK voetbal van 2024 over te nemen van Tsjechië. De Polen bleven in Warschau steken op een 1-1-gelijkspel tegen Moldavië.
Ion Nicolaescu van sc Heerenveen opende namens Moldavië in de 27e minuut de score in de Poolse hoofdstad. In de tweede helft maakte Karol Swiderski op aangeven van Piotr Zielinski gelijk, maar verder kwamen de Polen niet.
Albanië gaat in de groep aan de leiding met 13 punten uit zes wedstrijden. Tsjechië heeft 11 punten uit zes duels en Polen 10 uit zeven wedstrijden.
Roemenië
Roemenië heeft de koppositie in Groep I overgenomen van Zwitserland. De Roemenen, die nog zonder nederlaag zijn, wonnen met 4-0 van Andorra. De Zwitsers hadden eerder op de dag met 3-3 gelijkgespeeld tegen Belarus en waren zo op 15 punten uit zeven wedstrijden gekomen. Roemenië heeft er 16.
De doelpunten van Roemenië kwamen op naam van Nicolae Stanciu, Ianis Hagi, Razvan Marin (strafschop) en Florinel Coman.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
3 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
10 uur geleden