Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen verslaat stuntploeg Saudi-Arabië: 2-0

Polen verslaat stuntploeg Saudi-Arabië: 2-0

AL RAYYAN (ANP) - Polen heeft voorlopig de leiding genomen in groep C op het WK voetbal in Qatar. De ploeg van bondscoach Czeslaw Michniewicz versloeg Saudi-Arabië met 2-0 dankzij doelpunten van Piotr Zielinski, voor de rust, en aanvoerder Robert Lewandowski.

Polen had in het eerste groepsduel met Mexico gelijkgespeeld (0-0), terwijl de Saudi's voor een enorme stunt hadden gezorgd door Argentinië met 2-1 te verslaan. Mexico en Argentinië treffen elkaar zaterdagavond.

Het beste spel, zeker voor rust, kwam van de Saudi's, die bij winst al zeker zouden zijn van een plaats in de achtste finales. De grootste kans was voor Mohamed Kanno, in een fase waarin scheidsrechter Wilton Pereira Sampaio in een tijdsbestek van zes minuten maar liefst vier gele kaarten gaf. Aan de andere kant was Krystian Bielik met een kopbal dichtbij een doelpunt.

In de 39e minuut was het wel raak voor de Polen. Na een voorzet van Matthew Cash en een goede aanname van Lewandowski belandde de bal bij Zielinski, die hard uithaalde: 1-0.

Saudi-Arabië kreeg kort voor rust een strafschop na een licht vergrijp van Krystian Bielik op Saleh Al-Shehri. Aanvoerder Salem Al-Dawsari zag zijn inzet gestopt door Wojciech Szczesny, waarna Mohammed Al-Breik de bal van dichtbij overschoot. Polen kreeg meer ruimte, waarvan eerst Milik (lat) en daarna Lewandowski (paal) niet profiteerden. Maar met zijn eerste WK-doelpunt ooit besliste de Poolse topschutter aller tijden het duel in de 82e minuut alsnog.

Meer uit Voetbal

Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

1 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

1 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

9 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

10 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

12 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

22 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

1 dag geleden