Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen verslaat stuntploeg Saudi-Arabië: 2-0

Polen verslaat stuntploeg Saudi-Arabië: 2-0

AL RAYYAN (ANP) - Polen heeft voorlopig de leiding genomen in groep C op het WK voetbal in Qatar. De ploeg van bondscoach Czeslaw Michniewicz versloeg Saudi-Arabië met 2-0 dankzij doelpunten van Piotr Zielinski, voor de rust, en aanvoerder Robert Lewandowski.

Polen had in het eerste groepsduel met Mexico gelijkgespeeld (0-0), terwijl de Saudi's voor een enorme stunt hadden gezorgd door Argentinië met 2-1 te verslaan. Mexico en Argentinië treffen elkaar zaterdagavond.

Het beste spel, zeker voor rust, kwam van de Saudi's, die bij winst al zeker zouden zijn van een plaats in de achtste finales. De grootste kans was voor Mohamed Kanno, in een fase waarin scheidsrechter Wilton Pereira Sampaio in een tijdsbestek van zes minuten maar liefst vier gele kaarten gaf. Aan de andere kant was Krystian Bielik met een kopbal dichtbij een doelpunt.

In de 39e minuut was het wel raak voor de Polen. Na een voorzet van Matthew Cash en een goede aanname van Lewandowski belandde de bal bij Zielinski, die hard uithaalde: 1-0.

Saudi-Arabië kreeg kort voor rust een strafschop na een licht vergrijp van Krystian Bielik op Saleh Al-Shehri. Aanvoerder Salem Al-Dawsari zag zijn inzet gestopt door Wojciech Szczesny, waarna Mohammed Al-Breik de bal van dichtbij overschoot. Polen kreeg meer ruimte, waarvan eerst Milik (lat) en daarna Lewandowski (paal) niet profiteerden. Maar met zijn eerste WK-doelpunt ooit besliste de Poolse topschutter aller tijden het duel in de 82e minuut alsnog.

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

8 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

9 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

10 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

11 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

12 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

14 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

16 uur geleden