Polen verlengt lockdown met twee weken
WARSCHAU (ANP/RTR) - De lockdown in Polen vanwege het nieuwe coronavirus is met twee weken verlengd. Dat heeft premier Mateusz Morawiecki donderdag bekendgemaakt. Winkels, scholen, uitgaansgelegenheden en het openbaar vervoer blijven in die periode nog dicht.
De grenzen blijven zeker tot 3 mei gesloten. Ook moeten Polen voortaan hun mond en neus bedekken als ze naar buiten gaan. Dat kan met een mondkapje, maar ook op andere manieren, volgens de regering.
Morawiecki zei dat na Pasen wordt gekeken naar maatregelen om de economie weer een beetje op gang te helpen.
Maatregelen versoepelen
Eerder donderdag zei de minister van Volksgezondheid Waldemar Kraska dat sommige maatregelen na Pasen worden versoepeld vanwege de economie. Kraska en Morawiecki hebben geen details gegeven over wat voor maatregelen het mogelijk gaat.
Poolse economen verwachten dat de economie door de coronacrisis met 3,5 procent zal krimpen en de werkloosheid flink zal toenemen. In Polen zijn zeker 5300 mensen besmet met het virus en 164 mensen overleden.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
47 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenKYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.
5 uur geleden