Polen verlengt lockdown met twee weken
WARSCHAU (ANP/RTR) - De lockdown in Polen vanwege het nieuwe coronavirus is met twee weken verlengd. Dat heeft premier Mateusz Morawiecki donderdag bekendgemaakt. Winkels, scholen, uitgaansgelegenheden en het openbaar vervoer blijven in die periode nog dicht.
De grenzen blijven zeker tot 3 mei gesloten. Ook moeten Polen voortaan hun mond en neus bedekken als ze naar buiten gaan. Dat kan met een mondkapje, maar ook op andere manieren, volgens de regering.
Morawiecki zei dat na Pasen wordt gekeken naar maatregelen om de economie weer een beetje op gang te helpen.
Maatregelen versoepelen
Eerder donderdag zei de minister van Volksgezondheid Waldemar Kraska dat sommige maatregelen na Pasen worden versoepeld vanwege de economie. Kraska en Morawiecki hebben geen details gegeven over wat voor maatregelen het mogelijk gaat.
Poolse economen verwachten dat de economie door de coronacrisis met 3,5 procent zal krimpen en de werkloosheid flink zal toenemen. In Polen zijn zeker 5300 mensen besmet met het virus en 164 mensen overleden.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft tijdens de slepende ruzie over de aanvoer van olie via Oekraïne gezegd dat hij belangrijke goederen die naar Oekraïne gaan, tegenhoudt. Hij zei in een gesprek met de publieke omroep dat hij de goederen tegenhoudt zolang het buurland de aanvoer van Russische olie via de Droezjba-oliepijpleiding blokkeert.
15 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt in de nacht van donderdag op vrijdag "een grootschalige reeks aanvallen" te hebben uitgevoerd op Beiroet. Bij de nachtelijke aanvallen werden onder meer een commandocentrum en een dronedepot in de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad getroffen.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft aangekondigd zijn vergeldingsaanvallen uit te breiden. "De komende dagen krijgt de vijand te maken met intensievere en grootschaligere aanvallen", meldde de staatstelevisie, verwijzend naar het Khatam al-Anbiya centraal hoofdkwartier, dat in oorlogstijd het operationele commando over de Iraanse strijdkrachten voert.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
9 uur geleden