Polen verlengt lockdown met twee weken
WARSCHAU (ANP/RTR) - De lockdown in Polen vanwege het nieuwe coronavirus is met twee weken verlengd. Dat heeft premier Mateusz Morawiecki donderdag bekendgemaakt. Winkels, scholen, uitgaansgelegenheden en het openbaar vervoer blijven in die periode nog dicht.
De grenzen blijven zeker tot 3 mei gesloten. Ook moeten Polen voortaan hun mond en neus bedekken als ze naar buiten gaan. Dat kan met een mondkapje, maar ook op andere manieren, volgens de regering.
Morawiecki zei dat na Pasen wordt gekeken naar maatregelen om de economie weer een beetje op gang te helpen.
Maatregelen versoepelen
Eerder donderdag zei de minister van Volksgezondheid Waldemar Kraska dat sommige maatregelen na Pasen worden versoepeld vanwege de economie. Kraska en Morawiecki hebben geen details gegeven over wat voor maatregelen het mogelijk gaat.
Poolse economen verwachten dat de economie door de coronacrisis met 3,5 procent zal krimpen en de werkloosheid flink zal toenemen. In Polen zijn zeker 5300 mensen besmet met het virus en 164 mensen overleden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
2 uur geledenSIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
12 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
13 uur geleden