Polen verlengt lockdown met twee weken
WARSCHAU (ANP/RTR) - De lockdown in Polen vanwege het nieuwe coronavirus is met twee weken verlengd. Dat heeft premier Mateusz Morawiecki donderdag bekendgemaakt. Winkels, scholen, uitgaansgelegenheden en het openbaar vervoer blijven in die periode nog dicht.
De grenzen blijven zeker tot 3 mei gesloten. Ook moeten Polen voortaan hun mond en neus bedekken als ze naar buiten gaan. Dat kan met een mondkapje, maar ook op andere manieren, volgens de regering.
Morawiecki zei dat na Pasen wordt gekeken naar maatregelen om de economie weer een beetje op gang te helpen.
Maatregelen versoepelen
Eerder donderdag zei de minister van Volksgezondheid Waldemar Kraska dat sommige maatregelen na Pasen worden versoepeld vanwege de economie. Kraska en Morawiecki hebben geen details gegeven over wat voor maatregelen het mogelijk gaat.
Poolse economen verwachten dat de economie door de coronacrisis met 3,5 procent zal krimpen en de werkloosheid flink zal toenemen. In Polen zijn zeker 5300 mensen besmet met het virus en 164 mensen overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
9 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
9 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
9 uur geleden