Polen verlengt lockdown met twee weken
WARSCHAU (ANP/RTR) - De lockdown in Polen vanwege het nieuwe coronavirus is met twee weken verlengd. Dat heeft premier Mateusz Morawiecki donderdag bekendgemaakt. Winkels, scholen, uitgaansgelegenheden en het openbaar vervoer blijven in die periode nog dicht.
De grenzen blijven zeker tot 3 mei gesloten. Ook moeten Polen voortaan hun mond en neus bedekken als ze naar buiten gaan. Dat kan met een mondkapje, maar ook op andere manieren, volgens de regering.
Morawiecki zei dat na Pasen wordt gekeken naar maatregelen om de economie weer een beetje op gang te helpen.
Maatregelen versoepelen
Eerder donderdag zei de minister van Volksgezondheid Waldemar Kraska dat sommige maatregelen na Pasen worden versoepeld vanwege de economie. Kraska en Morawiecki hebben geen details gegeven over wat voor maatregelen het mogelijk gaat.
Poolse economen verwachten dat de economie door de coronacrisis met 3,5 procent zal krimpen en de werkloosheid flink zal toenemen. In Polen zijn zeker 5300 mensen besmet met het virus en 164 mensen overleden.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
7 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
9 uur geleden