Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen telt meer dan 450.000 vluchtelingen uit Oekraïne

Polen telt meer dan 450.000 vluchtelingen uit Oekraïne

WARSCHAU (ANP/RTR) - Door de oorlog in Oekraïne zijn inmiddels meer dan 450.000 mensen naar buurland Polen gevlucht. De afgelopen tijd zijn dagelijks rond de 100.000 mensen de grens overgestoken, aldus de Poolse binnenlandminister tegen de Poolse zender Radio Zet.

De meeste vluchtelingen uit Oekraïne reizen naar Polen, waar voor de Russische invasie van vorige week al 1,5 miljoen Oekraïners woonden. Niet iedereen blijft daar na aankomst. Een deel reist door naar andere landen in de Europese Unie.

Russische soldaten vielen Oekraïne vorige week binnen. Er zijn geen aanwijzingen dat er een einde komt aan het Russische offensief. De Verenigde Naties vrezen dat in "de komende weken" tot wel 4 miljoen Oekraïners hun land zullen proberen te verlaten.

Meer uit Buitenland

Rechtszaak gestart tegen Russische kapitein na botsing Noordzee

LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.

19 minuten geleden
Iraanse diplomaten niet welkom in gebouwen Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.

25 minuten geleden
Groenland wil verdediging in NAVO-verband

NUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.

25 minuten geleden
Mexicaanse president meldt 'goed gesprek' met Trump over drugs

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.

1 uur geleden
Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

1 uur geleden
Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.

1 uur geleden
Onderzoekers: Mars had miljarden jaren geleden grote oceaan

BERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.

1 uur geleden