Polen stuurt duizend soldaten naar grensgebied met Belarus
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Polen is begonnen met de verplaatsing van meer dan duizend militairen en tweehonderd militaire voertuigen naar het oosten van het land, nabij de grens met buurland Belarus. Dat heeft de minister van Defensie, Mariusz Blaszczak, bekendgemaakt.
"Hiermee tonen we onze bereidheid om te reageren als we destabilisatie in de buurt van onze grens waarnemen", aldus Blaszczak. Een week geleden kondigde Warschau al aan dat het vijfhonderd agenten naar de grens met Belarus zou sturen om die beter te kunnen bewaken.
Polen maakt zich zorgen over de mogelijke aanwezigheid van huurlingen van de Wagner Groep nabij zijn grens. Al blijft het onduidelijk of die daadwerkelijk naar Belarus zullen afreizen, nu huurlingenleider Jevgeni Prigozjin zelf niet meer in dat land zou zijn. De verplaatsing van nucleaire wapens naar Belarus, waar Rusland in juni mee begon, baart Polen ook zorgen.
Migratiecrisis
In de afgelopen weken probeerden bovendien weer meer migranten vanuit Belarus de grens met Polen over te steken. Volgens de grenspolitie hebben op vrijdag alleen tweehonderd mensen geprobeerd de oversteek te maken. Het ging onder meer om Marokkanen, Indiërs en Ethiopiërs.
Polen beschuldigt het buurland er al sinds 2021 van een migratiecrisis te creëren door vluchtelingen uit het Midden-Oosten en Afrika in te vliegen en hen vervolgens richting Polen en de EU te sturen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
8 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
12 minuten geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
24 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.
27 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.
53 minuten geledenJAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.
4 uur geleden