Polen start Nations League met late thuiszege op Wales
WROCLAW (ANP) - Polen is de nieuwe editie van de Nations League begonnen met een nipte overwinning. Het elftal van bondscoach Czeslaw Michniewicz nam in Wroclaw pas in de slotfase afstand van Wales: 2-1. Nederland en België zijn de andere twee landen in groep 4 van de A-divisie. Zij treffen elkaar vrijdag in Brussel.
Wales spaarde veel krachten voor komende zondag. Dan neemt het land het op tegen Schotland of Oekraïne in de finale van de play-offs voor deelname aan het WK voetbal in november in Qatar.
Polen, dat al geplaatst is voor de mondiale eindronde, kreeg de betere kansen. Toch was het Wales dat in de beginfase van de tweede helft de leiding nam. Middenvelder Jonny Williams van Swindon Town schoot van buiten het zestienmetergebied in de verre hoek raak: 0-1.
Twee invallers zorgden ervoor dat Polen alsnog won. Na een voorzet van Tymoteusz Puchacz noteerde Marcin Kaminski in de 72e minuut de gelijkmaker. Karol Swiderski nam in de 85e minuut de winnende treffer voor zijn rekening. Na een schot van spits Robert Lewandowski kwam de bal via een verdediger van Wales precies voor zijn voeten. Swiderski frommelde de bal in het doel.
Volgende week woensdag wacht voor Polen de tweede wedstrijd, uit tegen België.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
5 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden