Polen start Nations League met late thuiszege op Wales
WROCLAW (ANP) - Polen is de nieuwe editie van de Nations League begonnen met een nipte overwinning. Het elftal van bondscoach Czeslaw Michniewicz nam in Wroclaw pas in de slotfase afstand van Wales: 2-1. Nederland en België zijn de andere twee landen in groep 4 van de A-divisie. Zij treffen elkaar vrijdag in Brussel.
Wales spaarde veel krachten voor komende zondag. Dan neemt het land het op tegen Schotland of Oekraïne in de finale van de play-offs voor deelname aan het WK voetbal in november in Qatar.
Polen, dat al geplaatst is voor de mondiale eindronde, kreeg de betere kansen. Toch was het Wales dat in de beginfase van de tweede helft de leiding nam. Middenvelder Jonny Williams van Swindon Town schoot van buiten het zestienmetergebied in de verre hoek raak: 0-1.
Twee invallers zorgden ervoor dat Polen alsnog won. Na een voorzet van Tymoteusz Puchacz noteerde Marcin Kaminski in de 72e minuut de gelijkmaker. Karol Swiderski nam in de 85e minuut de winnende treffer voor zijn rekening. Na een schot van spits Robert Lewandowski kwam de bal via een verdediger van Wales precies voor zijn voeten. Swiderski frommelde de bal in het doel.
Volgende week woensdag wacht voor Polen de tweede wedstrijd, uit tegen België.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
23 uur geleden