Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen start Nations League met late thuiszege op Wales

Polen start Nations League met late thuiszege op Wales

WROCLAW (ANP) - Polen is de nieuwe editie van de Nations League begonnen met een nipte overwinning. Het elftal van bondscoach Czeslaw Michniewicz nam in Wroclaw pas in de slotfase afstand van Wales: 2-1. Nederland en België zijn de andere twee landen in groep 4 van de A-divisie. Zij treffen elkaar vrijdag in Brussel.

Wales spaarde veel krachten voor komende zondag. Dan neemt het land het op tegen Schotland of Oekraïne in de finale van de play-offs voor deelname aan het WK voetbal in november in Qatar.

Polen, dat al geplaatst is voor de mondiale eindronde, kreeg de betere kansen. Toch was het Wales dat in de beginfase van de tweede helft de leiding nam. Middenvelder Jonny Williams van Swindon Town schoot van buiten het zestienmetergebied in de verre hoek raak: 0-1.

Twee invallers zorgden ervoor dat Polen alsnog won. Na een voorzet van Tymoteusz Puchacz noteerde Marcin Kaminski in de 72e minuut de gelijkmaker. Karol Swiderski nam in de 85e minuut de winnende treffer voor zijn rekening. Na een schot van spits Robert Lewandowski kwam de bal via een verdediger van Wales precies voor zijn voeten. Swiderski frommelde de bal in het doel.

Volgende week woensdag wacht voor Polen de tweede wedstrijd, uit tegen België.

Meer uit Voetbal

Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

29 minuten geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

5 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

5 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

6 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

6 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

7 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

17 uur geleden