Polen sluit grens met Belarus om militaire oefening met Rusland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat donderdag om middernacht zijn grens met Belarus sluiten. Hiertoe is besloten wegens de gezamenlijke militaire oefeningen van Rusland en Belarus die in het buurland plaatsvinden, aldus premier Donald Tusk.
De exercities, Zapad genaamd, worden elke twee jaar gehouden en vinden dit jaar plaats in Belarus en het westen van Rusland. De oefeningen baren de NAVO-buurlanden zorgen. Rusland gebruikte ze in 2021 en 2022 ter voorbereiding op de inval in Oekraïne, dat toen ook vanuit Belarus werd aangevallen. De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko noemde het idee dat zijn land de oefeningen zou inzetten om de Baltische staten en Polen aan te vallen onlangs "complete onzin".
Rusland is een zeer belangrijke bondgenoot van Belarus. De oorlog in Oekraïne heeft de banden, voor zover daar nog sprake van was, van het autocratische Belarus met westerse landen zwaar getroffen. Onder meer de EU heeft Belarus sancties opgelegd wegens betrokkenheid bij de invasie in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
TRÉVILLACH (ANP) - Door de zaterdag uitgebroken natuurbrand in het zuiden van Frankrijk is inmiddels circa 1500 hectare afgebrand. Dat meldt BFMTV op gezag van het departement Pyrénées-Orientales. Eerder op zaterdag werd nog gemeld dat het ging om circa 930 hectare.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse regering overweegt informatie achter te houden voor ministers van deelstaatregeringen, als deze worden geleid door de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD). Dat zegt de minister van Defensie, Boris Pistorius. Geheime informatie kan niet in verkeerde handen vallen, benadrukte hij tegen Bild.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Drie zoons van Ali Khamenei hebben in Teheran afscheid genomen van de overleden ayatollah. Khamenei kwam aan het begin van de oorlog tegen Iran om bij een Israëlisch bombardement op diens complex.
2 uur geledenCALOGNE (ANP) - De grote brand in het natuurgebied Les Gavarres, niet ver van de Spaanse Costa Brava, is volgens autoriteiten onder controle. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite El Diario. De lockdown die in de omgeving werd afgekondigd, is opgeheven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij een schietincident in Coney Island, in New York City, zijn zeker acht mensen gewond geraakt. Volgens ABC News zijn onder de gewonden vier kinderen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
7 uur geleden