Polen scherpt maatregelen tegen corona weer aan
POLEN (ANP/DPA/RTR) - Polen komt met nieuwe maatregelen om de verspreiding van het coronavirus een halt toe te roepen. Zo moeten mensen in de zwaarst getroffen plaatsen mondkapjes gaan dragen in de openbare ruimte.
De strengste maatregelen worden zaterdag van kracht in gebieden die de kleurcode "rood" krijgen. Daar mag in het openbaar vervoer straks maar de helft van de plaatsen worden gebruikt, maakte de onderminister van Volksgezondheid bekend.
"We gaan ook het aantal mensen beperken dat naar begrafenissen, bruiloften en andere festiviteiten mag gaan", aldus de bewindsman. Inwoners van "gele" gebieden krijgen te maken met minder verregaande regels.
De autoriteiten in Polen maakten donderdag bekend dat bij nog eens 726 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen. Dat is het hoogste aantal sinds het begin van de pandemie. In totaal zijn al bijna 50.000 coronabesmettingen vastgesteld in het land.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
3 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
4 uur geleden