Polen roept op tot vredesmissie in Oekraïne
KIEV (ANP/RTR) - Er moet een internationale vredesmissie naar Oekraïne worden gestuurd, zei de leider van de Poolse regerende partij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) dinsdag tijdens een persconferentie in Kiev samen met de Oekraïense president Volodimir Zelenski.
"Ik denk dat het nodig is om een vredesmissie te hebben - de NAVO, mogelijk een bredere internationale structuur - maar een missie die zichzelf kan verdedigen en die op Oekraïens grondgebied zal opereren", zei Jars Kaczynski tijdens de bijeenkomst die werd uitgezonden op de Poolse televisie.
Oud-premier Kaczynski kwam dinsdagavond samen met de Poolse premier Mateusz Morawiecki, de Tsjechische premier Petr Fiala en de Sloveense regeringsleider Janez Jansa na een lange treinreis aan in de Oekraïense hoofdstad. De vier politici reisden af naar Kiev om met Zelenski en premier Denis Sjmyhal te spreken. Het zijn de eerste regeringsleiders die de stad bezoeken sinds Rusland Oekraïne 24 februari is binnengevallen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
45 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
56 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.
1 uur geledenWARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang is niet van plan de Japanse premier Sanae Takaichi te ontmoeten tijdens de aankomende G20-top in Johannesburg, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De spanningen tussen de twee landen nemen toe sinds de Japanse premier het parlement vertelde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan zou kunnen uitlokken.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/AFP) - Door de aardverschuivingen die eind vorige week op het Indonesische eiland Java plaatsvonden, zijn zeker achttien mensen omgekomen. De autoriteiten hebben het nieuwe dodental maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenBALAKLIYA (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Balakliya in de regio Charkiv zijn drie mensen gedood door Russische luchtaanvallen. In de nacht van zondag op maandag voerde het Russische leger twee luchtaanvallen uit op de stad, aldus het hoofd van de militaire administratie in Balakliya.
5 uur geleden