
Polen rekent op Duitse toestemming voor sturen tanks naar Oekraïne
WARSCHAU (ANP/AFP) - Polen verwacht snel toestemming van Berlijn te krijgen om Leopard 2-tanks naar Oekraïne te mogen sturen. Maandag reist de Poolse premier naar Berlijn om te praten over de in Duitsland gemaakte tanks. "Ik kan me niet voorstellen dat deze toestemming niet gegeven zal worden", aldus de Poolse premier Mateusz Morawiecki.
Vorige week zei de Poolse president al dat het land meer militair materieel naar Oekraïne wil sturen. Met deze uitspraak gaf hij gehoor aan oproepen van de Oekraïense president Volodimir Zelenski, die de afgelopen maanden meermaals verzocht zwaardere wapens te leveren.
Wapenleveranties moeten volgens president Andrzej Duda wel gebeuren binnen het kader van een bredere westerse coalitie. Vrijdag wordt hierover gesproken binnen de overleggroep die wapenleveranties door NAVO-landen coördineert. NAVO-chef Jens Stoltenberg liet al weten dat meer militaire steun aan Oekraïne de snelste weg naar vrede is.
De laatste tijd investeert Polen fors in defensie. Onlangs maakte het ministerie van Defensie bekend de militaire uitgaven te verhogen omgerekend bijna 39 miljard euro in de komende vijftien jaar.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai.
20 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai, vrijdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse autoriteiten, vakbonden en media zien met spanning uit naar 10 september, de dag dat een vrijwel anonieme en niet centraal geleide beweging in sociale media dreigt het land plat te leggen. "We blokkeren alles" is de slogan, gericht tegen het beleid van president Emmanuel Macron en tegen de bezuinigingen van zijn huidige premier François Bayrou.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin wil drugscriminaliteit in grote steden met onder meer militairen bestrijden. Hij noemt zijn voorstellen het grootstedenplan. Hij heeft naar eigen zeggen al afspraken gemaakt met zijn collega van Defensie Theo Francken. Quintin maakt zich zorgen over de drugscriminaliteit die gepaard gaat met veel schietpartijen.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de resterende bewoners van Gaza-Stad opgedragen te vertrekken. Volgens een legerwoordvoerder moeten ze naar het district Al-Mawasi bij Khan Younis, circa 27 kilometer zuidwestelijker. Er zijn daar volgens de woordvoerder al duizenden mensen naartoe gegaan.
7 uur geledenPOREPUNKAH (ANP/AFP) - De politie van de Australische deelstaat Victoria heeft 1 miljoen Australische dollar (ruim een half miljoen euro) uitgeloofd voor de gouden tip in de zoektocht naar een voortvluchtige Australiër. Hij wordt verdacht van het doden van twee politiemensen en het verwonden van een derde agent.
9 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP) - Bij anti-regeringsprotesten in de Servische stad Novi Sad heeft de politie vrijdagavond traangas en stungranaten ingezet om duizenden demonstranten uiteen te drijven.
14 uur geleden