Polen probeert met sms'jes migranten in Belarus af te schrikken
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben tienduizenden sms'jes verstuurd naar mobiele telefoons in Belarus. Warschau probeert op die manier migranten te ontmoedigen die vanuit Belarus naar Polen willen reizen. "De Poolse grens is gesloten. De autoriteiten in Belarus hebben jullie leugens vertelt. Ga terug naar Minsk", staat in het tekstbericht.
Verder staat in het sms'je dat de migranten het risico lopen opgesloten te worden als ze toch de grens oversteken, omdat het om illegale migratie gaat. Bij het tekstberichtje is een link gevoegd naar websites met uitleg in het Arabisch, Engels, Russisch en Frans over het Poolse beleid voor illegale migranten, aldus het Poolse ministerie van Binnenlandse Zaken.
Duizenden migranten uit vooral het Midden-Oosten hebben de afgelopen maanden geprobeerd om vanuit Belarus de EU-landen Polen, Letland en Litouwen binnen te komen. Het regime van de Belarussische leider Loekasjenko laat hen ongehinderd door uit vergelding voor EU-sancties. De drie landen hebben de noodtoestand uitgeroepen, hekken geplaatst en het leger ingezet.
De Poolse autoriteiten meldden deze week dat ze sinds begin augustus 8200 migranten hebben tegengehouden die Polen probeerden binnen te komen. Ongeveer 12.000 migranten slaagden er wel in de grens over te steken. Zij zijn gevangengezet.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
2 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
6 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
6 uur geleden