Polen opent zaterdag grenzen voor EU-landen
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen opent zaterdag de grenzen voor mensen uit andere EU-landen. Dat heeft premier Mateusz Morawiecki woensdag bekendgemaakt. Vanaf dinsdag worden internationale vluchten weer toegelaten tot het land.
"In sommige landen is de situatie rond de pandemie nog enorm verontrustend. Daarom beperken we de open grenzen vooralsnog tot de landen binnen de Europese Unie", aldus Morawiecki.
De Poolse grenzen gingen in maart dicht, om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het land is een aantal weken geleden begonnen met het versoepelen van de maatregelen, om zo de economie weer op gang te helpen.
In Polen worden de afgelopen dagen steeds meer nieuwe besmettingen vastgesteld. Het gaat vooral om medewerkers van kolenmijnen en familieleden van hen. Een aantal mijnen zijn daarom gesloten. Het aantal besmettingen staat op 27.668 en er zijn 1191 doden gemeld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt vooral uit te zijn op vrijheid voor het Iraanse volk. "Het enige wat ik wil, is vrijheid voor de mensen", verklaarde hij tegenover de krant The Washington Post.
10 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oppositie reageert bezorgd op de aanvallen van de regering-Trump op Iran. Democraten spreken de vrees uit dat hun land verwikkeld kan raken in een groot conflict in het Midden-Oosten, schrijft politieke nieuwssite The Hill.
1 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.
2 uur geledenDOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.
2 uur geleden