Polen opent meer noodziekenhuizen na versnelling besmettingen
WARSCHAU (ANP) - In Polen worden de komende dagen meer noodziekenhuizen geopend om de "heel grote versnelling" in het aantal coronabesmettingen op te vangen. Op termijn wil de regering het aantal bedden voor coronapatiënten bijna verdubbelen.
Volgens gezondheidsminister Adam Niedzielski is de toename te wijten aan de Britse virusmutatie, die sneller tussen mensen zou overspringen. Momenteel liggen er meer dan 23.000 Covid-patiënten in ziekenhuizen, van wie er ruim 2300 kunstmatig worden beademd. Niet alleen ouderen, maar ook honderden kinderen worden behandeld.
Zaterdag werden ruim 26.000 nieuwe besmettingen gemeld. De ziekte heeft in het land van 38 miljoen inwoners al bijna 50.000 levens geëist.
Polen hebben sinds zaterdag te maken met een nieuwe landelijke lockdown. Onder meer scholen, hotels, musea en winkelcentra zijn dicht. Vanwege het hoge aantal besmettingen moeten Polen die naar Duitsland gaan vanaf zondag een negatieve coronatest overleggen.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Centraal Commando van het Amerikaanse leger (CENTCOM) heeft op sociale media beelden gepubliceerd van de Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied. In een montage van 20 seconden worden foto's getoond van opstijgende gevechtsvliegtuigen, lanceringen van Tomahawk-raketten en inslagen op de grond.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet voor zichzelf een rol weggelegd als het Iraanse regime ten val komt. Hij schreef in een opiniestuk in de krant The Washington Post dat veel Iraniërs willen dat hij de overgangsperiode gaat leiden. "Ik heb groot respect voor hun moed en ik accepteer hun oproep."
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Iraanse krijgsmachtchef Abdolrahim Mousavi is omgekomen bij de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op zijn land. Dat meldt de Iraanse televisie, die ook de namen deelde van andere kopstukken van het regime die zijn gedood.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met zwaardere aanvallen op Iran. "Iran heeft net verklaard dat het vandaag heel hard gaat toeslaan, harder dan ooit tevoren. Ze kunnen dat maar beter niet doen, want als ze dat wel doen, zullen wij terugslaan met een kracht die nog nooit eerder is vertoond!", schreef hij deels in hoofdletters op zijn platform Truth Social.
58 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Honderden Irakezen hebben na de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei geprobeerd de zogeheten Groene Zone te bestormen in Bagdad, zegt een veiligheidsbron tegen persbureau AFP. In dat beveiligde gebied in de Iraakse hoofdstad bevindt zich ook de Amerikaanse ambassade.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Duizenden mensen kwamen zondag samen op het belangrijke Enghelab-plein in Teheran, nadat Iran de dood van de hoogste leider ayatollah Khamenei bevestigde.
1 uur geleden