Polen opent meer noodziekenhuizen na versnelling besmettingen
WARSCHAU (ANP) - In Polen worden de komende dagen meer noodziekenhuizen geopend om de "heel grote versnelling" in het aantal coronabesmettingen op te vangen. Op termijn wil de regering het aantal bedden voor coronapatiënten bijna verdubbelen.
Volgens gezondheidsminister Adam Niedzielski is de toename te wijten aan de Britse virusmutatie, die sneller tussen mensen zou overspringen. Momenteel liggen er meer dan 23.000 Covid-patiënten in ziekenhuizen, van wie er ruim 2300 kunstmatig worden beademd. Niet alleen ouderen, maar ook honderden kinderen worden behandeld.
Zaterdag werden ruim 26.000 nieuwe besmettingen gemeld. De ziekte heeft in het land van 38 miljoen inwoners al bijna 50.000 levens geëist.
Polen hebben sinds zaterdag te maken met een nieuwe landelijke lockdown. Onder meer scholen, hotels, musea en winkelcentra zijn dicht. Vanwege het hoge aantal besmettingen moeten Polen die naar Duitsland gaan vanaf zondag een negatieve coronatest overleggen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
54 minuten geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
2 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
4 uur geleden