Polen opent meer noodziekenhuizen na versnelling besmettingen
WARSCHAU (ANP) - In Polen worden de komende dagen meer noodziekenhuizen geopend om de "heel grote versnelling" in het aantal coronabesmettingen op te vangen. Op termijn wil de regering het aantal bedden voor coronapatiënten bijna verdubbelen.
Volgens gezondheidsminister Adam Niedzielski is de toename te wijten aan de Britse virusmutatie, die sneller tussen mensen zou overspringen. Momenteel liggen er meer dan 23.000 Covid-patiënten in ziekenhuizen, van wie er ruim 2300 kunstmatig worden beademd. Niet alleen ouderen, maar ook honderden kinderen worden behandeld.
Zaterdag werden ruim 26.000 nieuwe besmettingen gemeld. De ziekte heeft in het land van 38 miljoen inwoners al bijna 50.000 levens geëist.
Polen hebben sinds zaterdag te maken met een nieuwe landelijke lockdown. Onder meer scholen, hotels, musea en winkelcentra zijn dicht. Vanwege het hoge aantal besmettingen moeten Polen die naar Duitsland gaan vanaf zondag een negatieve coronatest overleggen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
7 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
9 uur geleden