Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen ontving tot nu toe 3,8 miljoen vluchtelingen uit Oekraïne

Polen ontving tot nu toe 3,8 miljoen vluchtelingen uit Oekraïne

WARSCHAU (ANP/DPA) - Sinds het begin van de Russische aanval op Oekraïne heeft de Poolse grenswacht ruim 3,8 miljoen vluchtelingen uit het buurland geregistreerd. Vrijdag zijn ruim 22.000 mensen de Oekraïens-Poolse grens overgestoken, zo heeft de Poolse grenswacht bekendgemaakt.

In tegenovergestelde richting staken diezelfde dag ruim 25.000 mensen de grens van Polen naar Oekraïne over. Sinds enkele weken zijn er dagelijks meer terugkeerders dan binnenkomers. In totaal zijn sinds het begin van de oorlog op 24 februari ongeveer 1,8 miljoen mensen vanuit Polen naar Oekraïne gereisd. Volgens de autoriteiten zijn dit grotendeels Oekraïense burgers.

Zij reizen meestal naar gebieden die het Oekraïense leger heeft heroverd op Rusland. Er is geen officiële informatie over hoeveel oorlogsvluchtelingen in Polen zijn gebleven en hoeveel naar andere EU-landen zijn doorgereisd. Oekraïne telde meer dan 44 miljoen inwoners voor de Russische invasie op 24 februari. Polen en Oekraïne zijn met elkaar verbonden door een ruim 500 kilometer lange grens.

Discriminatie

De Poolse grenswacht constateerde vrijdag 14 pogingen tot illegale grenspassage vanuit Belarus. Onder hen waren burgers uit Ghana, Guinee, Egypte en India. Mensenrechtenorganisaties zoals Amnesty International beschuldigen Polen van discriminatie van vluchtelingen die niet uit Oekraïne komen.

De Poolse autoriteiten ontkennen schendingen van de mensenrechten en verdedigen hun restrictieve aanpak van vluchtelingen uit Belarus. Zij beschuldigen het land ervan opzettelijk migranten uit niet-Europese landen naar de Poolse grens te sturen.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet donderdag Oekraïense delegatie in Miami

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.

2 uur geleden
Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

7 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

7 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

9 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

13 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

14 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

15 uur geleden