Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen naar koppositie in NAVO met defensie-uitgaven

Polen naar koppositie in NAVO met defensie-uitgaven

WARSCHAU (ANP) - Na de Russische invasie in Oekraïne streeft buurland Polen wat betreft zijn defensie-uitgaven naar de koppositie binnen het NAVO-bondgenootschap. De Poolse regering overweegt 5 procent van het nationaal inkomen te gaan uitgeven aan verdediging. Dat is veel meer dan elk ander lid van de westerse defensie-alliantie, melden Poolse media.

Voorzitter Jarosław Kaczynski van de regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid zei tijdens een toespraak in de stad Plock dat binnenkort 3 procent wordt gehaald, en dat dat op termijn 5 procent moet worden "zodat Rusland ons niet zal aanvallen". Kaczynski, die wordt beschouwd als de leider van het Oost-Europese land, benadrukte dat "onze bondgenoten" Polen zullen helpen, "maar alleen als we in staat zijn om onszelf te verdedigen." Eerder dit jaar was al besloten de omvang van de Poolse strijdkrachten ruim te verdubbelen.

Griekenland besteedde vorig jaar 3,82 procent van het nationaal inkomen aan verdediging, de Verenigde Staten 3,52 procent, volgens voorlopige cijfers. De NAVO-staten kwamen ooit een norm van 2 procent overeen, die bijvoorbeeld door Nederland nog niet wordt gehaald. De Russische agressie doet de investeringen in defensie stijgen.

Meer uit Buitenland

Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

48 minuten geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

1 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

2 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

4 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

4 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

8 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

8 uur geleden