Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen naar koppositie in NAVO met defensie-uitgaven

Polen naar koppositie in NAVO met defensie-uitgaven

WARSCHAU (ANP) - Na de Russische invasie in Oekraïne streeft buurland Polen wat betreft zijn defensie-uitgaven naar de koppositie binnen het NAVO-bondgenootschap. De Poolse regering overweegt 5 procent van het nationaal inkomen te gaan uitgeven aan verdediging. Dat is veel meer dan elk ander lid van de westerse defensie-alliantie, melden Poolse media.

Voorzitter Jarosław Kaczynski van de regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid zei tijdens een toespraak in de stad Plock dat binnenkort 3 procent wordt gehaald, en dat dat op termijn 5 procent moet worden "zodat Rusland ons niet zal aanvallen". Kaczynski, die wordt beschouwd als de leider van het Oost-Europese land, benadrukte dat "onze bondgenoten" Polen zullen helpen, "maar alleen als we in staat zijn om onszelf te verdedigen." Eerder dit jaar was al besloten de omvang van de Poolse strijdkrachten ruim te verdubbelen.

Griekenland besteedde vorig jaar 3,82 procent van het nationaal inkomen aan verdediging, de Verenigde Staten 3,52 procent, volgens voorlopige cijfers. De NAVO-staten kwamen ooit een norm van 2 procent overeen, die bijvoorbeeld door Nederland nog niet wordt gehaald. De Russische agressie doet de investeringen in defensie stijgen.

Meer uit Buitenland

Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

1 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

3 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

3 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

5 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

5 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

7 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

7 uur geleden