Polen meldt recordaantal nieuwe coronabesmettingen
WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen heeft het hoogste aantal nieuwe coronabesmettingen gemeld sinds het begin van de pandemie. Bij nog eens 615 mensen is vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hebben opgelopen.
Het ministerie van Volksgezondheid verwacht dat ook de komende dagen veel nieuwe coronagevallen worden gemeld. In totaal zijn 45.031 besmettingen en 1709 doden gemeld in het land met circa 38 miljoen inwoners.
De Poolse regering overweegt nieuwe maatregelen te nemen om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan. Het kan volgens een woordvoerder gaan om een quarantaineplicht voor reizigers uit sommige landen, zoals Spanje.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden