Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen krijgt geen Russische olie vanwege 'uitblijven betalingen'

Polen krijgt geen Russische olie vanwege 'uitblijven betalingen'

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Polen krijgt geen Russische olie meer via de Droezjba-pijplijn omdat het land niet voldoet aan de betalingsafspraken, zegt de Russische beheerder van aardoliepijplijnen Transneft maandag. Afgelopen weekend werd bekend dat Rusland de olietoevoer naar Polen via de pijplijn heeft gestopt.

In de verklaring van Transneft staat dat de toevoer is gestopt vanwege een "gebrek aan verzendingsopdrachten, inclusief transit betaling". Het Poolse olieconcern PKN Orlen heeft nog een contract met één Russische olieleverancier om tot het einde van dit jaar olie te ontvangen via de Droezjba-pijplijn.

Volgens topman Daniel Obajtek gaan Poolse klanten niets merken van de stop. Hij zegt dat zijn bedrijf ook volledig via zee kan worden bevoorraad.

De Droezjba-pijplijn loopt via twee vertakkingen van Rusland naar Duitsland, Polen, Belarus, Hongarije, Slowakije, Tsjechië en Oostenrijk. Het gebruik van de pijplijn is stevig afgenomen omdat veel landen door de Russische inval hun afhankelijkheid van dat land wilden afbouwen.

Meer uit Buitenland

Activisten beschadigen Britse militaire vliegtuigen

CARTERTON (ANP) - Pro-Palestijnse activisten zeggen twee militaire vliegtuigen te hebben beschadigd op een Britse luchtmachtbasis in het midden van Engeland. Ze zeggen dat de toestellen met rode verf en koevoeten buiten gebruik zijn gesteld. De twee activisten van Palestine Action zouden zijn ontkomen.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland wisselen opnieuw gevangenen uit

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben vrijdag opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. Dat heeft het Russische ministerie van Defensie bekendgemaakt. Het aantal uitgewisselde gevangenen is niet bekend.

2 uur geleden
UNHCR houdt rekening met veel vluchtelingen uit Iran

GENÈVE (ANP/DPA) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR houdt rekening met grote aantallen vluchtelingen uit Iran als gevolg van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.

2 uur geleden
Russen in kerncentrale Iran, Kremlin claimt garanties Israël

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - In de Iraanse kerncentrale van Bushehr werken volgens de baas van de Russische onderneming Rosatom, Aleksej Lichatsjev, driehonderd Russen. Volgens Lichatsjev werken er in totaal vijfhonderd mensen uit de voormalige Sovjetrepublieken. De situatie in het complex van Bushehr is volgens hem normaal en wordt er gewerkt.

2 uur geleden
Schip arriveert in Ashdod met in buitenland gestrande Israëli's

ASHDOD (ANP/AFP) - Een boot met 1500 Israëli's die in het buitenland waren gestrand door de aanvallen tussen Israël en Iran, is vanuit Cyprus aangekomen in de Israëlische haven Ashdod. Volgens het Israëlische leger is dit de eerste boot met gestrande landgenoten en volgen er meer in wat 'operatie veilige terugkeer' wordt genoemd.

3 uur geleden
NAVO wil volgend jaar top in Turkije, daarna in Albanië

BRUSSEL (ANP) - De volgende NAVO-top is volgend jaar in Turkije en de daaropvolgende in Albanië. De leiders van de NAVO-landen nemen hierover naar verwachting komende week een besluit op hun top in Den Haag.

3 uur geleden
Vooraanstaand lid oppositie Rwanda gearresteerd

KIGALI (ANP/DPA) - De Rwandese oppositieleidster Victoire Ingabire Umuhoza is gearresteerd, omdat ze volgens de autoriteiten tot onrust aanzet en plannen zou hebben de regering omver te werpen. Ingabire van de Verenigde Democratische Krachten (UDF) woonde zestien jaar in Nederland als politiek vluchteling.

4 uur geleden