Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen heeft na lange tijd weer zicht op EU-miljarden

Polen heeft na lange tijd weer zicht op EU-miljarden

BRUSSEL (ANP) - Polen kan na lange tijd weer EU-subsidies tegemoet zien met een eerste voorschot van ruim 5 miljard euro. De Europese Commissie hield miljarden aan subsidies vast wegens een slepende ruzie over de staat van de Poolse rechtsstaat.

De commissie heeft een Poolse subsidieaanvraag goedgekeurd die het land minder afhankelijk moet maken van met name gas uit Rusland. Als de 27 EU-landen ook instemmen, kan het land vast een voorschot krijgen van 5,1 miljard euro. De lidstaten beslissen daar binnen vier weken over.

Voor verdere uitkeringen van de tientallen miljarden aan subsidies en goedkope leningen waarop Polen aanspraak kan maken moet het wel nog steeds aan een aantal eisen voldoen. Zo moet de Poolse rechterlijke macht onafhankelijker worden van de politiek. Brussel en de rechts-nationalistische regering in Warschau vochten de afgelopen jaren een taaie strijd uit over pogingen van de regering om de Poolse rechters naar haar hand te zetten.

Nu EU-gezinde partijen de verkiezingen hebben gewonnen en werken aan een nieuwe regering maakt Brussel een toeschietelijkere indruk. De oppositie heeft steeds verzekerd dat de geldstroom uit Brussel weer op gang zou komen als zij het voor het zeggen zouden krijgen. Het zou volgens EU-diplomaten goed zijn als Polen merkt dat een constructieve opstelling loont.

Meer uit Financieel

Europese Commissie akkoord met grote zuivelsamensmelting

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.

1 uur geleden
Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

3 uur geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

4 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

5 uur geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

5 uur geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

5 uur geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

7 uur geleden