Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen gelijk tegen Mexico (0-0) na strafschopmisser Lewandowski

Polen gelijk tegen Mexico (0-0) na strafschopmisser Lewandowski

DOHA (ANP) - Mexico en Polen zijn dinsdag in hun eerste groepsduel op het WK voetbal in Qatar niet tot scoren gekomen. Hoewel de beste kansen voor de Mexicanen waren, was Polen het dichtst bij een treffer. Aanvoerder Robert Lewandowski miste in de 58e minuut een strafschop, toegekend na een overtreding van Héctor Moreno op de spits van FC Barcelona.

Bij Mexico hadden de Ajacieden Jorge Sánchez en Edson Álvarez een basisplaats, Polen trad in het 974-stadion van Doha aan met Feyenoorder Sebastian Szymanski. In het andere duel in groep C had Saudi-Arabië eerder op de dag voor een stunt gezorgd door Argentinië met 2-1 te verstaan.

Bij Mexico was oud-PSV'er Hirving Lozano de opvallendste man. De huidige aanvaller van Napoli bediende al in de 5e minuut met een strakke voorzet Alexis Vega, maar die kreeg de bal niet onder controle. Met een kopbal van Vega net voorlangs was Mexico voor rust nog het dichtst bij een doelpunt.

Strafschop Lewandowski

De strafschop waarmee Lewandowski zijn land op voorsprong had moeten zetten kwam er na ingrijpen van de VAR. Het was een risicovolle actie van Moreno, voormalige speler van AZ en PSV, maar de sanctie was zwaar. Doelman Guillermo Ochoa stopte de matig ingeschoten bal.

Feyenoorder Szymanski werd in de 72e minuut gewisseld. De bij Polen in de slotfase ingevallen oud-Ajacied Arkadiusz Milik kon ook het verschil niet maken.

Meer uit Voetbal

Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

10 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

11 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

11 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

15 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

16 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

17 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

18 uur geleden