Polen gelijk tegen Mexico (0-0) na strafschopmisser Lewandowski
DOHA (ANP) - Mexico en Polen zijn dinsdag in hun eerste groepsduel op het WK voetbal in Qatar niet tot scoren gekomen. Hoewel de beste kansen voor de Mexicanen waren, was Polen het dichtst bij een treffer. Aanvoerder Robert Lewandowski miste in de 58e minuut een strafschop, toegekend na een overtreding van Héctor Moreno op de spits van FC Barcelona.
Bij Mexico hadden de Ajacieden Jorge Sánchez en Edson Álvarez een basisplaats, Polen trad in het 974-stadion van Doha aan met Feyenoorder Sebastian Szymanski. In het andere duel in groep C had Saudi-Arabië eerder op de dag voor een stunt gezorgd door Argentinië met 2-1 te verstaan.
Bij Mexico was oud-PSV'er Hirving Lozano de opvallendste man. De huidige aanvaller van Napoli bediende al in de 5e minuut met een strakke voorzet Alexis Vega, maar die kreeg de bal niet onder controle. Met een kopbal van Vega net voorlangs was Mexico voor rust nog het dichtst bij een doelpunt.
Strafschop Lewandowski
De strafschop waarmee Lewandowski zijn land op voorsprong had moeten zetten kwam er na ingrijpen van de VAR. Het was een risicovolle actie van Moreno, voormalige speler van AZ en PSV, maar de sanctie was zwaar. Doelman Guillermo Ochoa stopte de matig ingeschoten bal.
Feyenoorder Szymanski werd in de 72e minuut gewisseld. De bij Polen in de slotfase ingevallen oud-Ajacied Arkadiusz Milik kon ook het verschil niet maken.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
3 uur geleden