Polen gelijk tegen Mexico (0-0) na strafschopmisser Lewandowski
DOHA (ANP) - Mexico en Polen zijn dinsdag in hun eerste groepsduel op het WK voetbal in Qatar niet tot scoren gekomen. Hoewel de beste kansen voor de Mexicanen waren, was Polen het dichtst bij een treffer. Aanvoerder Robert Lewandowski miste in de 58e minuut een strafschop, toegekend na een overtreding van Héctor Moreno op de spits van FC Barcelona.
Bij Mexico hadden de Ajacieden Jorge Sánchez en Edson Álvarez een basisplaats, Polen trad in het 974-stadion van Doha aan met Feyenoorder Sebastian Szymanski. In het andere duel in groep C had Saudi-Arabië eerder op de dag voor een stunt gezorgd door Argentinië met 2-1 te verstaan.
Bij Mexico was oud-PSV'er Hirving Lozano de opvallendste man. De huidige aanvaller van Napoli bediende al in de 5e minuut met een strakke voorzet Alexis Vega, maar die kreeg de bal niet onder controle. Met een kopbal van Vega net voorlangs was Mexico voor rust nog het dichtst bij een doelpunt.
Strafschop Lewandowski
De strafschop waarmee Lewandowski zijn land op voorsprong had moeten zetten kwam er na ingrijpen van de VAR. Het was een risicovolle actie van Moreno, voormalige speler van AZ en PSV, maar de sanctie was zwaar. Doelman Guillermo Ochoa stopte de matig ingeschoten bal.
Feyenoorder Szymanski werd in de 72e minuut gewisseld. De bij Polen in de slotfase ingevallen oud-Ajacied Arkadiusz Milik kon ook het verschil niet maken.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
11 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
15 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
16 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
18 uur geleden