Polen gelijk tegen Mexico (0-0) na strafschopmisser Lewandowski
DOHA (ANP) - Mexico en Polen zijn dinsdag in hun eerste groepsduel op het WK voetbal in Qatar niet tot scoren gekomen. Hoewel de beste kansen voor de Mexicanen waren, was Polen het dichtst bij een treffer. Aanvoerder Robert Lewandowski miste in de 58e minuut een strafschop, toegekend na een overtreding van Héctor Moreno op de spits van FC Barcelona.
Bij Mexico hadden de Ajacieden Jorge Sánchez en Edson Álvarez een basisplaats, Polen trad in het 974-stadion van Doha aan met Feyenoorder Sebastian Szymanski. In het andere duel in groep C had Saudi-Arabië eerder op de dag voor een stunt gezorgd door Argentinië met 2-1 te verstaan.
Bij Mexico was oud-PSV'er Hirving Lozano de opvallendste man. De huidige aanvaller van Napoli bediende al in de 5e minuut met een strakke voorzet Alexis Vega, maar die kreeg de bal niet onder controle. Met een kopbal van Vega net voorlangs was Mexico voor rust nog het dichtst bij een doelpunt.
Strafschop Lewandowski
De strafschop waarmee Lewandowski zijn land op voorsprong had moeten zetten kwam er na ingrijpen van de VAR. Het was een risicovolle actie van Moreno, voormalige speler van AZ en PSV, maar de sanctie was zwaar. Doelman Guillermo Ochoa stopte de matig ingeschoten bal.
Feyenoorder Szymanski werd in de 72e minuut gewisseld. De bij Polen in de slotfase ingevallen oud-Ajacied Arkadiusz Milik kon ook het verschil niet maken.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geleden