Polen en Litouwen komen inwoners Wit-Rusland te hulp
WARSCHAU (ANP/AFP) - Polen en Litouwen hebben aangekondigd dat ze inwoners willen helpen van buurland Wit-Rusland. Daar wordt al bijna een week gedemonstreerd tegen de omstreden verkiezingsoverwinning van president Aleksandr Loekasjenko.
Litouwen heeft aangeboden om Wit-Russen te behandelen die gewond zijn geraakt tijdens demonstraties. Veiligheidstroepen treden hard op tegen demonstranten en hebben duizenden mensen opgepakt.
Polen stelt 11 miljoen euro beschikbaar, onder meer om Wit-Russen te ondersteunen die naar Polen willen komen. Het geld is ook bedoeld om onafhankelijke media en andere organisaties te steunen.
De Poolse regering stelt studenten uit het buurland ook studiebeurzen in het vooruitzicht. "We hebben onze harten geopend voor Wit-Rusland. Nu willen we ook onze grenzen en universiteiten openen", zei premier Mateusz Morawiecki in het parlement.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
12 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
6 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
6 uur geleden