Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen: Duitsland wil EU veranderen in Vierde Rijk

Polen: Duitsland wil EU veranderen in Vierde Rijk

WARSCHAU (ANP/AFP) - Jaroslaw Kaczynski, de leider van de Poolse regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS), heeft in een kranteninterview Duitsland ervan beschuldigd van de EU een federaal "Duits Vierde Rijk" te willen maken. Hij maakt daarmee een directe verwijzing naar het naziregime onder Adolf Hitler dat bekendstond als het Derde Rijk.

In een gesprek met het extreemrechtse dagblad GPC zei Kaczynski dat sommige landen "niet enthousiast zijn over het vooruitzicht dat een Duits Vierde Rijk wordt gebouwd op het fundament van de EU. Als wij Polen het eens waren met dit soort moderne onderwerping, zouden we op verschillende manieren worden gedegradeerd", aldus de PiS-leider. Hij voegde eraan toe dat het Europese Hof van Justitie wordt gebruikt als "instrument" voor federalistische ideeën.

Polen en de EU liggen al geruime tijd met elkaar overhoop, met name over ingrepen die de PiS deed in het rechtssysteem. De EU vreest dat hierdoor de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht is aangetast. Het Poolse Constitutioneel Tribunaal sprak eerder dit jaar bovendien tot tweemaal toe uit dat de Poolse grondwet soms boven het Europees recht gaat. Reden voor de EU een nieuwe strafprocedure tegen het land te beginnen. Die kan uiteindelijk leiden tot boetes en dwangsommen.

Tijdens het bezoek van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz aan Warschau eerder deze maand, zei de Poolse premier Mateusz Morawiecki dat de steun van de huidige Duitse regering voor het EU-federalisme "utopisch en daarom gevaarlijk" is.

Meer uit Buitenland

Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

1 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

1 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

2 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

3 uur geleden
VS denken dat hun troepen in Europa niet snel elders nodig zijn

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.

4 uur geleden
Harvard aangeklaagd in VS om achterhouden documenten over racisme

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.

4 uur geleden
Moeder in Frankrijk opgepakt na vondst baby's in vriezer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.

4 uur geleden