Polen boos over dreigement Duitse grenscontroles
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - De Poolse regering beschuldigt Duitsland ervan zich te mengen in de naderende verkiezingen naar aanleiding van een toespraak van bondskanselier Olaf Scholz dit weekend. Scholz riep Warschau op grondig onderzoek te doen naar mediaberichten dat er in het land mogelijk een kwart miljoen mensen uit vooral Afrika en Azië door omkoping een werkvergunning in Polen hebben gekregen. Scholz dreigde met grenscontroles aan de Duits-Poolse grens als er geen duidelijkheid komt.
Er zijn naar aanleiding van dit schandaal zeven mensen in Polen aangehouden. De Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Zbigniew Rau, zegt dat Scholz zich met de verkiezingsstrijd bemoeit en dat schendt de soevereiniteit van Polen. Er zijn 15 oktober parlementsverkiezingen waar beperking van de immigratie een erg belangrijk thema is, vooral voor de regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) waar ook Rau lid van is. Er is die dag ook een referendum over de acceptatie of afwijzing van een migratieplan van de EU.
Tussen Duitsland en Polen zijn al jaren spanningen. Polen eist onder meer schadevergoedingen voor de verwoestingen van de Tweede Wereldoorlog en in de verkiezingscampagne noemde de PiS-voorzitter de oppositieleider Donald Tusk "een mol van de Duitsers".
De PiS staat er goed voor in peilingen. In een maandag gepubliceerde opiniepeiling zou het de grootste partij blijven en samen met twee kleine coalitiepartners kunnen rekenen op 36,76 procent van de stemmen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
12 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
54 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
2 uur geledenMANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.
3 uur geleden