
Polen blokkeert akkoord tiende sanctiepakket Rusland
BRUSSEL (ANP) - De EU-landen zijn er opnieuw niet in geslaagd een akkoord te bereiken over een tiende sanctiepakket tegen Rusland. De ambassadeurs van de 27 lidstaten onderhandelen vrijdag in Brussel verder over nieuwe strafmaatregelen tegen Rusland vanwege de invasie van Oekraïne, precies op de dag dat die een jaar geleden plaatsvond.
De landen moeten het eens worden over een pakket voorstellen van de Europese Commissie. Dat moet met unanimiteit. Polen zou het pakket volgens EU-bronnen blokkeren vanwege ontheffingen op een verbod op EU-import van Russisch synthetisch rubber. Die zouden zijn voorgesteld om Italië tegemoet te komen. Polen vindt dat de vrijstellingen zo groot zijn dat ze de sancties ondoeltreffend maken, zeggen ingewijden.
Het tiende pakket heeft volgens Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen een waarde van ruim 11 miljard euro en bevat meer exportverboden voor goederen die Rusland niet zomaar ergens anders kan krijgen. Het bevat ook stafmaatregelen tegen bijkomende vertrouwelingen en propagandisten van de Russische president Vladimir Poetin.
Meer uit Buitenland
WERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden". Volgens Save the Children is Gaza "de dodelijkste plek op aarde voor een kind".
1 uur geledenDORSTEN (ANP/DPA) - Een 16-jarige Oekraïner is gearresteerd in verband met de dood van een 32-jarige Oekraïense vrouw en haar dochter van negentien maanden. Zij werden zondagochtend langs een bospad gevonden in Dorsten, op zo'n 30 kilometer van de grens met de Achterhoek.
2 uur geledenIZJEVSK (ANP/AFP/RTR) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Izjevsk zijn drie mensen gedood en tientallen gewond geraakt, zeiden de lokale autoriteiten. Izjevsk ligt meer dan 1000 kilometer van Oekraïne.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de heetste maand juni sinds het begin van de metingen achter de rug. De gemiddelde temperatuur was 23,6 graden, meldt de meteorologische dienst AEMET. Dat is 0,8 graden warmer dan het record uit 2017. Dat record is daarmee "verpulverd", zegt de dienst op basis van voorlopige data.
3 uur geleden