Polen biedt leiders Israël vrijgeleide bij Auschwitz-herdenking
WARSCHAU (ANP/AFP) - Polen heeft aangekondigd dat Israëlische functionarissen een vrijgeleide krijgen als ze de herdenking willen bijwonen van de bevrijding van Auschwitz. De regering zegt dat "vrije en veilige" toegang wordt gegarandeerd voor de "hoogste vertegenwoordigers van de staat Israël".
Polen is aangesloten bij het Internationaal Strafhof (ICC) en daarmee verplicht om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren. Het hof in Den Haag heeft namelijk een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd vanwege de oorlog in Gaza.
De Poolse president Andrzej Duda heeft de regering gevraagd Netanyahu niet aan te houden. Duda vindt volgens een medewerker dat "iedere persoon uit Israël" de herdenking moet kunnen bijwonen.
De herdenking van de bevrijding van het beruchte concentratiekamp staat later deze maand gepland. Het naziregime van Adolf Hitler vermoordde tijdens de Tweede Wereldoorlog miljoenen Joden in Auschwitz en andere kampen.
Meer uit Buitenland
BUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
5 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
6 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.
8 uur geleden