Polen bereid om elektriciteitsexport naar Oekraïne op te voeren
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen is bereid de elektriciteitsexport naar Oekraïne op te voeren als de Slowaakse premier Robert Fico zijn dreiging waarmaakt om de stroomtoevoer naar het door oorlog geteisterde land stop te zetten. Dat heeft een Poolse regeringsfunctionaris laten weten.
De tijd dringt voor de Russische gasleveringen via Oekraïne naar Europa, die op 31 december zullen eindigen wanneer de huidige regeling afloopt. Slowakije is een van de grootste afnemers van dit gas. De Slowaakse premier dreigde het afgelopen weekend de stroomtoevoer naar Oekraïne af te sluiten als Kyiv stopt met het transporteren van Russisch gas. Oekraïne heeft elektriciteit uit Slowakije hard nodig tijdens stroomstoringen.
De Poolse regering staat klaar om als dat nodig is de binnenlandse stroomproductie te verhogen, aldus een functionaris die sprak op basis van vertrouwelijkheid. Rusland heeft de aanvallen op de energie-infrastructuur van Oekraïne opgevoerd. Dit veroorzaakt stroomstoringen in het hele land. Oekraïne is sterk afhankelijk van import, onder meer uit Slowakije.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
7 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
11 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden