Polen benadrukt belang van een weerbaar Europa
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Poolse minister van Buitenlandse Zaken zei dat Europa meer verantwoordelijkheid moet nemen voor haar veiligheid na de vermeende verkiezingsoverwinning van Donald Trump.
Ook zei hij dat hij in contact was met het team van Trump. "Het Amerikaanse volk heeft een besluit genomen dat wij moeten respecteren", zei de minister, Radoslaw Sikorski, tegen journalisten. "Europa moet dringend een grotere verantwoordelijkheid nemen voor haar veiligheid", aldus Sikorski. Hij voegde eraan toe dat Polen "een leider zal zijn in het vergroten van de weerbaarheid van de Europese Unie".
De Poolse premier, Donald Tusk, kijkt uit naar de samenwerking met de Verenigde Staten. Dit meldt hij in een bericht op X. In het bericht feliciteert hij Trump met zijn overwinning. De president van Polen, Andrzej Duda, feliciteerde Trump ook op X. Hij is een conservatieve politicus en wordt gezien als bewonderaar van Donald Trump.
Meer uit Buitenland
DUBLIN (ANP/RTR) - De linkse onafhankelijke kandidaat Catherine Connolly heeft zaterdag de presidentsverkiezingen in Ierland gewonnen. Met groot verschil versloeg ze de centrumrechtse Heather Humphreys.
1 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Meer dan 50.000 betogers hebben in het Spaanse Valencia actiegevoerd om het eerste jaar na de dodelijke overstromingen te herdenken en het optreden van de autoriteiten te bekritiseren. Ze eisen het opstappen van regiopresident Carlos Mazón.
2 uur geledenGAZA -STAD (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op een vermeende strijder van de Islamitische Jihad in Centraal-Gaza, ondanks een door de Verenigde Staten bemiddeld staakt-het-vuren.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De nieuwe Japanse premier Sanae Takaichi heeft in een "goed en openhartig" telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump verklaard dat het versterken van de banden tussen hun landen een "topprioriteit" is. Het gesprek komt enkele dagen voor Trumps bezoek aan het Aziatische land.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De geheime donateur die de Amerikaanse overheid 130 miljoen dollar schonk om de militairen te kunnen blijven betalen tijdens de shutdown is de miljardair Timothy Mellon, schrijft The New York Times. Mellon is een belangrijke geldschieter van president Donald Trump en heeft miljoenen gedoneerd aan zijn campagne van 2024.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft beloofd de terugkeer te regelen van alle overleden Israëlische gijzelaars die zich nog in de Gazastrook bevinden. Dat deed hij op de laatste dag van zijn bezoek aan Israël.
6 uur geledenDUBLIN (ANP) - De linkse Catherine Connolly is vrijwel zeker de nieuwe president van Ierland. Haar tegenstander, de centrumrechtse Heather Humphreys, heeft haar verlies toegegeven. Dat meldt de Ierse omroep RTÉ. Connolly ging al voorop in de peilingen en zal naar verwachting een grote meerderheid van de stemmen binnenhalen. Er is nog geen officiële uitslag.
6 uur geleden