Polen begint aan bouw permanente muur langs grens Belarus
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Polen is begonnen aan de bouw van een permanente hekwerk langs de grens met Belarus. De 5,5 meter hoge afrastering moet voorkomen dat migranten vanuit Belarus illegaal Polen binnen kunnen komen.
Het 186 kilometer lange hek kost 353 miljoen euro en moet in juni zijn voltooid. Vanwege de grote toestroom van migranten vanuit Belarus vorig jaar staat er langs een groot deel van de grens al een tijdelijk hek met prikkeldraad. Het nieuwe hek is niet alleen 3 meter hoger, maar zal ook worden uitgerust met bewegingssensoren en camera's.
Migranten probeerden vorig jaar via Belarus massaal naar de Europese Unie te reizen. Een deel slaagde daar in, maar anderen kwamen in het grensgebied vast te zitten vanwege de opgeschroefde beveiliging in Polen andere EU-buurlanden van Belarus. Duizenden mensen zijn inmiddels gerepatrieerd naar Irak, waar de meeste migranten vandaan kwamen.
EU-lidstaten beschuldigden Belarus ervan migranten te helpen bij hun reis naar het Westen, als wraak voor EU-sancties. Belarus ontkende dit en beschuldigde Polen ervan migranten slecht te behandelen. Hoewel het hoogtepunt van de migrantencrisis voorbij is, zijn er ondanks de lage temperaturen nog steeds mensen die de grens proberen over te steken.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het is een misser van het kabinet-Jetten om dinsdag niet de dialoog met Rusland te hervatten, maar met een steunbetuiging voor Oekraïne te komen. Dat schrijft de Russische ambassade in Nederland op X. In het bericht zegt de ambassade dit signaal "te hebben genoteerd".
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
5 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
8 uur geleden