Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Polen bedankt Nederlandse piloten en andere verdedigers

Polen bedankt Nederlandse piloten en andere verdedigers

WARSCHAU (ANP) - Polen is de Nederlandse F-35-piloten en anderen die hebben geholpen Russische drones uit te schakelen "heel erg" dankbaar, zegt premier Donald Tusk. "Het was echt een heel moeilijke en riskante operatie, en heel effectief."

Tusk dankte in een toespraak in het Poolse parlement "allen die hebben gediend in deze dramatische uren in de Poolse lucht - zowel Poolse piloten als die van NAVO-bondgenoten". Naast Nederlandse F-35's kwamen ook een Italiaans AWACS-vliegtuig en een NAVO-tankvliegtuig in actie.

Het was voor het eerst dat de NAVO zich weerde tegen Russisch wapentuig sinds Rusland voluit oorlog voert tegen Oekraïne. Dit "succes voor de NAVO-strijdkrachten verandert ook de politieke situatie", meent Tusk. Hij betitelt Rusland voortaan als "vijand", een beladen begrip dat de NAVO nog niet in de mond neemt.

Meer uit Buitenland

Grote betoging van 'Bloquons tout' verwacht in centrum Parijs

PARIJS (ANP) - Op het Place du Châtelet in het centrum van Parijs verzamelen zich volgens media veel mensen voor een demonstratie van de protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles). Onder de aanwezigen is de leider van een grote links-radicale partij Jean-Luc Mélenchon.

1 uur geleden
Defensieminister VS belt met Chinese ambtgenoot over spanningen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft met zijn Chinese ambtgenoot Dong Jun gebeld. Ze hebben het onder meer gehad over Taiwan en de spanningen op de Zuid-Chinese Zee. Dong waarschuwde de Amerikanen dat het "zinloos" is om te proberen China in bedwang te houden.

1 uur geleden
VS na drones in Polen: we verdedigen elke centimeter NAVO-gebied

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-bondgenoten kunnen ook nu Russische drones Polen zijn binnengevlogen rekenen op de Verenigde Staten, verzekert de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. "We zullen iedere inch van het NAVO-grondgebied verdedigen", zei hij op X.

2 uur geleden
Duitse minister stelt dat drones op Polen gericht waren

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius meent dat de drones die het Poolse luchtruim binnenvlogen doelbewust koers zetten naar Polen. Ze waren niet gericht op Oekraïne. Als dat zo was, hadden ze die route niet gevolgd, aldus de bewindsman.

2 uur geleden
Rusland: Polen was geen doelwit van drones, bereid tot overleg

MOSKOU (ANP/RTR) - Polen was geen doelwit van Russische drones, zegt het Russische ministerie van Defensie volgens staatspersbureau Tass. Het ministerie voegde eraan toe bereid te zijn met Warschau te spreken over de kwestie.

2 uur geleden
Iran: deal met IAEA betekent nog niet meteen nieuwe inspecties

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Inspecteurs van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) krijgen op dit moment nog geen toegang tot de nucleaire faciliteiten van Iran, zegt minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Hij tekende dinsdag een akkoord met IAEA-topman Rafael Grossi, maar volgens Araghchi betekent dat nog geen garantie dat de inspecties worden hervat. Daarover moet nog verder worden onderhandeld.

3 uur geleden
Dodental betogingen Nepal loopt op, vliegveld weer open

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental bij de demonstraties deze week in Nepal is opgelopen tot 25. Militairen bewaken het parlement en voeren patrouilles uit in de lege straten van Kathmandu, waar een uitgaansverbod geldt. De internationale luchthaven van de Nepalese hoofdstad is na een dag weer geopend.

3 uur geleden