Polen arresteert Russen met propaganda voor Wagnerhuurlingen
KRAKAU (ANP/AFP) - Polen heeft twee Russen gearresteerd die propaganda maakten voor het omstreden Russische Wagnerhuurlingenleger, dat meevocht in Oekraïne. Het duo wordt onder meer beschuldigd van spionage, meldt minister van Binnenlandse Zaken Mariusz Kaminski.
De twee verspreidden propagandamateriaal in de hoofdstad Warschau en in Krakau, de tweede stad van het land. Onlangs waren in Krakau stickers in beslag genomen met reclame voor de huurlingen. Op de stickers staat het logo van de Wagner Groep met de tekst "We zijn hier. Sluit je aan". Volgens de politie leidt de daarbij afgebeelde QR-code naar een wervingssite voor de groepering.
Polen is extra alert op Wagner sinds troepen van het huurlingenleger van Jevgeni Prigozjin hun kamp opzetten in buurland Belarus na een mislukte opstand tegen Moskou. De regering in Warschau houdt rekening met provocaties.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
13 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
13 uur geleden