Pole voor Norris in sprintrace, zesde startplek Verstappen
LOSAIL (ANP) - Lando Norris krijgt zaterdag de kans zijn tweede plek in het wereldkampioenschap van de Formule 1 te versterken. De coureur van McLaren veroverde poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. Kersvers wereldkampioen Max Verstappen reed in de kwalificatie de zesde tijd in zijn Red Bull en zal dus vanaf de zesde plek vertrekken in de korte race over 100 kilometer, die om 15.00 uur begint op het circuit van Losail.
George Russell van Mercedes klokte in de sprintkwalificatie de tweede tijd. Hij gaf nauwelijks toe op Norris. Oscar Piastri zette de derde tijd neer; de Australische coureur van McLaren was 0,159 seconde minder snel dan zijn teamgenoot.
Verstappen was 0,303 seconde langzamer dan Norris. De 27-jarige Nederlander veroverde vorige week in Las Vegas zijn vierde wereldtitel. De Grote Prijs van Qatar is de voorlaatste race van dit kampioenschap.
Kwalificatie
Hij was na de kwalificatie somber gestemd. "Ik ben te langzaam en mis de balans om deze baan aan te vallen", zei de Nederlander bij Viaplay. Het was niet de eerste keer dit seizoen dat hij klaagde over de grip van zijn Red Bull. "Het is een moeilijk circuit voor ons. De topsnelheid is nog wel oké, maar de rest niet. De zesde plaats is wat we op dit moment verdienen. Hopelijk kunnen we nog wat verbeteringen doorvoeren, maar ingrijpend de situatie omdraaien zit er denk ik niet in."
Sergio Pérez stelde opnieuw teleur in een kwalificatierace. Hij doorstond de eerste sessie niet en start in de sprintrace vanaf de zestiende plaats.
Ferrari, McLaren en Red Bull strijden nog om de titel bij de constructeurs. McLaren leidt in de stand en heeft met de pole voor Norris en derde plek voor Piastri mogelijkheden om uit te lopen.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
12 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
12 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden