Pole voor Norris in sprintrace, zesde startplek Verstappen
LOSAIL (ANP) - Lando Norris krijgt zaterdag de kans zijn tweede plek in het wereldkampioenschap van de Formule 1 te versterken. De coureur van McLaren veroverde poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. Kersvers wereldkampioen Max Verstappen reed in de kwalificatie de zesde tijd in zijn Red Bull en zal dus vanaf de zesde plek vertrekken in de korte race over 100 kilometer, die om 15.00 uur begint op het circuit van Losail.
George Russell van Mercedes klokte in de sprintkwalificatie de tweede tijd. Hij gaf nauwelijks toe op Norris. Oscar Piastri zette de derde tijd neer; de Australische coureur van McLaren was 0,159 seconde minder snel dan zijn teamgenoot.
Verstappen was 0,303 seconde langzamer dan Norris. De 27-jarige Nederlander veroverde vorige week in Las Vegas zijn vierde wereldtitel. De Grote Prijs van Qatar is de voorlaatste race van dit kampioenschap.
Kwalificatie
Hij was na de kwalificatie somber gestemd. "Ik ben te langzaam en mis de balans om deze baan aan te vallen", zei de Nederlander bij Viaplay. Het was niet de eerste keer dit seizoen dat hij klaagde over de grip van zijn Red Bull. "Het is een moeilijk circuit voor ons. De topsnelheid is nog wel oké, maar de rest niet. De zesde plaats is wat we op dit moment verdienen. Hopelijk kunnen we nog wat verbeteringen doorvoeren, maar ingrijpend de situatie omdraaien zit er denk ik niet in."
Sergio Pérez stelde opnieuw teleur in een kwalificatierace. Hij doorstond de eerste sessie niet en start in de sprintrace vanaf de zestiende plaats.
Ferrari, McLaren en Red Bull strijden nog om de titel bij de constructeurs. McLaren leidt in de stand en heeft met de pole voor Norris en derde plek voor Piastri mogelijkheden om uit te lopen.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
2 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
3 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
7 uur geleden