Pole voor Norris in sprintrace, zesde startplek Verstappen
LOSAIL (ANP) - Lando Norris krijgt zaterdag de kans zijn tweede plek in het wereldkampioenschap van de Formule 1 te versterken. De coureur van McLaren veroverde poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. Kersvers wereldkampioen Max Verstappen reed in de kwalificatie de zesde tijd in zijn Red Bull en zal dus vanaf de zesde plek vertrekken in de korte race over 100 kilometer, die om 15.00 uur begint op het circuit van Losail.
George Russell van Mercedes klokte in de sprintkwalificatie de tweede tijd. Hij gaf nauwelijks toe op Norris. Oscar Piastri zette de derde tijd neer; de Australische coureur van McLaren was 0,159 seconde minder snel dan zijn teamgenoot.
Verstappen was 0,303 seconde langzamer dan Norris. De 27-jarige Nederlander veroverde vorige week in Las Vegas zijn vierde wereldtitel. De Grote Prijs van Qatar is de voorlaatste race van dit kampioenschap.
Kwalificatie
Hij was na de kwalificatie somber gestemd. "Ik ben te langzaam en mis de balans om deze baan aan te vallen", zei de Nederlander bij Viaplay. Het was niet de eerste keer dit seizoen dat hij klaagde over de grip van zijn Red Bull. "Het is een moeilijk circuit voor ons. De topsnelheid is nog wel oké, maar de rest niet. De zesde plaats is wat we op dit moment verdienen. Hopelijk kunnen we nog wat verbeteringen doorvoeren, maar ingrijpend de situatie omdraaien zit er denk ik niet in."
Sergio Pérez stelde opnieuw teleur in een kwalificatierace. Hij doorstond de eerste sessie niet en start in de sprintrace vanaf de zestiende plaats.
Ferrari, McLaren en Red Bull strijden nog om de titel bij de constructeurs. McLaren leidt in de stand en heeft met de pole voor Norris en derde plek voor Piastri mogelijkheden om uit te lopen.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
9 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
13 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
15 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
15 uur geleden