Pole voor Norris in sprintrace, zesde startplek Verstappen
LOSAIL (ANP) - Lando Norris krijgt zaterdag de kans zijn tweede plek in het wereldkampioenschap van de Formule 1 te versterken. De coureur van McLaren veroverde poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. Kersvers wereldkampioen Max Verstappen reed in de kwalificatie de zesde tijd in zijn Red Bull en zal dus vanaf de zesde plek vertrekken in de korte race over 100 kilometer, die om 15.00 uur begint op het circuit van Losail.
George Russell van Mercedes klokte in de sprintkwalificatie de tweede tijd. Hij gaf nauwelijks toe op Norris. Oscar Piastri zette de derde tijd neer; de Australische coureur van McLaren was 0,159 seconde minder snel dan zijn teamgenoot.
Verstappen was 0,303 seconde langzamer dan Norris. De 27-jarige Nederlander veroverde vorige week in Las Vegas zijn vierde wereldtitel. De Grote Prijs van Qatar is de voorlaatste race van dit kampioenschap.
Kwalificatie
Hij was na de kwalificatie somber gestemd. "Ik ben te langzaam en mis de balans om deze baan aan te vallen", zei de Nederlander bij Viaplay. Het was niet de eerste keer dit seizoen dat hij klaagde over de grip van zijn Red Bull. "Het is een moeilijk circuit voor ons. De topsnelheid is nog wel oké, maar de rest niet. De zesde plaats is wat we op dit moment verdienen. Hopelijk kunnen we nog wat verbeteringen doorvoeren, maar ingrijpend de situatie omdraaien zit er denk ik niet in."
Sergio Pérez stelde opnieuw teleur in een kwalificatierace. Hij doorstond de eerste sessie niet en start in de sprintrace vanaf de zestiende plaats.
Ferrari, McLaren en Red Bull strijden nog om de titel bij de constructeurs. McLaren leidt in de stand en heeft met de pole voor Norris en derde plek voor Piastri mogelijkheden om uit te lopen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
10 uur geleden