Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poging Salvini om links bolwerk Italië te veroveren mislukt

Poging Salvini om links bolwerk Italië te veroveren mislukt

ROME (ANP/RTR/DPA) - Het is de rechts-populistische politicus Matteo Salvini niet gelukt om de sociaaldemocraten van de troon te stoten in de Noord-Italiaanse regio Emilia-Romagna. Zijn partij Lega veroverde bij de verkiezingen zondag 43,6 procent van de stemmen, blijkt nadat bijna alle stemmen zijn geteld. Op de sociaaldemocraten van de PD (Democratische Partij) stemde 51,4 procent.

Emilia-Romagna wordt al sinds de Tweede Wereldoorlog door links geregeerd, maar Salvini heeft in het gebied onophoudelijk campagne gevoerd in de hoop een overwinning te behalen die de nationale regering in Rome, waar PD ook deel van uitmaakt zou destabiliseren. PD's regeringspartner, de protestpartij M5S (Vijfsterrenbeweging), leed wel een zware nederlaag en kreeg slechts 3,4 procent van de stemmen.

Salvini heeft nog niet gereageerd op de uitslag. Hij zei bij bekendmaking van de exitpolls dat hij zich nog niet neerlegt bij een nederlaag en pas een conclusie zal trekken als alle stemmen zijn geteld.

Ook in de zuidelijke regio Calabrië waren verkiezingen. Daar hebben Lega en haar bondgenoten met gemak de zittende door de PD-geleide coalitie verslagen.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

1 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

1 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

2 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

2 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

2 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

4 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

5 uur geleden