Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poging om Zuid-Koreaanse president te arresteren gestaakt

Poging om Zuid-Koreaanse president te arresteren gestaakt

SEOEL (ANP/AFP/RTR) - Een arrestatieteam dat de afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol wilde meenemen voor verhoor, heeft de aanhoudingspoging voorlopig gestaakt. Doordat de persoonlijke beveiligers van de president hem bleven beschermen, werd de situatie volgens het team te gevaarlijk.

"Bezorgdheid over de veiligheid van het personeel ter plaatse leidde tot het besluit om de werkzaamheden te staken", zei de anti-corruptiedienst (CIO) in een verklaring. Het CIO onderzoekt Yoon nadat hij begin december de militaire noodtoestand had uitgeroepen.

De arrestatiepoging bij het presidentiële paleis duurde meer dan zes uur. Meer dan tweehonderd agenten en soldaten die deel uitmaken van de presidentiële beveiliging blokkeerden de toegang tot Yoon, zei een vertegenwoordiger van de CIO. Het arrestatieteam bestond uit veel minder mensen.

Aanhoudingsbevel

Eerder probeerden ook aanhangers van de president zijn arrestatie te voorkomen door de ingang van het presidentiële paleis te blokkeren. Sommigen van hen gingen op straat liggen en weigerden te vertrekken.

Op 31 december vaardigde een rechter in Zuid-Korea een aanhoudingsbevel uit voor Yoon. Op basis van dat arrestatiebevel kan de president maximaal 48 uur worden vastgehouden. Eerder was de president drie keer niet komen opdagen na een dagvaarding van het onderzoeksbureau. De partij van Yoon wil dat het verhoor kan plaatsvinden zonder dat de president daarbij moet worden gearresteerd.

Yoon werd in december door het parlement afgezet. Terwijl hij op non-actief staat, moet het grondwettelijk hof beslissen of hij kan aanblijven. Als Yoon gearresteerd wordt, zou het de eerste keer ooit zijn dat dat bij een zittende Zuid-Koreaanse president gebeurt.

Meer uit Buitenland

Protesten in Minneapolis bij hotels waar ICE mogelijk verblijft

MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.

2 uur geleden
Zeldzaam exemplaar eerste Supermancomic verkocht voor 15 miljoen

NEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.

2 uur geleden
Noord-Korea zegt drone uit Zuid-Korea te hebben neergehaald

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.

4 uur geleden
Astronauten NASA nog zeker enkele dagen in ISS

WASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.

5 uur geleden
Nationale Opera VS vertrekt uit Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.

5 uur geleden
Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". In deelstaat Victoria is zaterdag de noodtoestand afgekondigd om de hulpdiensten meer bevoegdheden te geven bij het blussen van bosbranden. Zeker 130 gebouwen in die staat zijn in vlammen opgegaan.

7 uur geleden
Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

8 uur geleden