Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar zint op vierde zege op rij in herfstklassieker Lombardije

Pogacar zint op vierde zege op rij in herfstklassieker Lombardije

BERGAMO (ANP) - Tadej Pogacar wil het wielerseizoen afsluiten in stijl en zondag voor de vierde keer op rij de Ronde van Lombardije op zijn naam schrijven. Als de wereldkampioen uit Slovenië daarin slaagt, komt hij met vier overwinningen in de Italiaanse herfstklassieker op gelijke hoogte met Alfredo Binda, die tussen 1925 en 1931 ook vier keer won. Legende Fausto Coppi is de enige wielrenner die vijf keer zegevierde in Lombardije. Dat was in de jaren na de Tweede Wereldoorlog.

Pogacar won dit jaar ook al onder meer de Tour de France, de Giro d'Italia, Luik-Bastenaken-Luik en de Strade Bianche. "De vorm is nog steeds erg goed en ik wil nog een keer alles geven in Lombardije", zegt hij op de website van zijn ploeg Team UAE Emirates. "Het is een perfect jaar geweest. De hele ploeg heeft dit seizoen hard gewerkt en alles klopte gewoon. Het was een bijzonder jaar, maar het is nog niet klaar. Ik wil afsluiten met een sterk resultaat in mijn laatste race van het jaar."

Zijn belangrijkste rivaal in de 'koers van de vallende bladeren' lijkt olympisch kampioen Remco Evenepoel. De Belg is aangewezen als de kopman van Soudal Quick-Step.

De Ronde van Lombardije is een van de vijf monumentale wielerklassiekers. De race van Bergamo naar Como is 252 kilometer lang en telt in totaal acht beklimmingen.

Meer uit Sport

Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

11 minuten geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

42 minuten geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

2 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

4 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

7 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

7 uur geleden
New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

9 uur geleden