Pogacar zint op vierde zege op rij in herfstklassieker Lombardije
BERGAMO (ANP) - Tadej Pogacar wil het wielerseizoen afsluiten in stijl en zondag voor de vierde keer op rij de Ronde van Lombardije op zijn naam schrijven. Als de wereldkampioen uit Slovenië daarin slaagt, komt hij met vier overwinningen in de Italiaanse herfstklassieker op gelijke hoogte met Alfredo Binda, die tussen 1925 en 1931 ook vier keer won. Legende Fausto Coppi is de enige wielrenner die vijf keer zegevierde in Lombardije. Dat was in de jaren na de Tweede Wereldoorlog.
Pogacar won dit jaar ook al onder meer de Tour de France, de Giro d'Italia, Luik-Bastenaken-Luik en de Strade Bianche. "De vorm is nog steeds erg goed en ik wil nog een keer alles geven in Lombardije", zegt hij op de website van zijn ploeg Team UAE Emirates. "Het is een perfect jaar geweest. De hele ploeg heeft dit seizoen hard gewerkt en alles klopte gewoon. Het was een bijzonder jaar, maar het is nog niet klaar. Ik wil afsluiten met een sterk resultaat in mijn laatste race van het jaar."
Zijn belangrijkste rivaal in de 'koers van de vallende bladeren' lijkt olympisch kampioen Remco Evenepoel. De Belg is aangewezen als de kopman van Soudal Quick-Step.
De Ronde van Lombardije is een van de vijf monumentale wielerklassiekers. De race van Bergamo naar Como is 252 kilometer lang en telt in totaal acht beklimmingen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
33 minuten geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
8 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
12 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
21 uur geleden