Pogacar zag plan precies uitkomen met vierde ritzege in deze Tour
ISOLA 2000 (ANP) - Tadej Pogacar zag een eerder doorgesproken plan precies uitkomen met de ritzege in de negentiende etappe van de Tour de France. "We spraken tijdens het trainingskamp over hoe we wilden rijden op deze dag en hebben het precies zo gedaan tot het punt waar ik aanviel", vertelde hij in het interview. "Het was 100 procent perfect."
Pogacar zei dat hij de beklimmingen in deze rit goed kende. "We hebben hier een maand getraind tussen de Giro en de Tour. Dat waren geen gemakkelijke dagen. Ik kende deze klim ook heel goed", zei hij over de slotklim naar Isola 2000.
De Sloveense geletruidrager was blij met zijn vierde ritzege, de vijftiende in de vijf starts in de Tour. "Met de vierde overwinning heb ik de twee zeges van vorig jaar ook een beetje uitgebalanceerd. Zo kom ik weer uit op gemiddeld drie ritzeges per jaar."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
12 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
12 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
12 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
14 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
17 uur geleden