Pogacar wint ook wielerkoers Waalse Pijl
HOEI (ANP) - De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar heeft ook de Waalse Pijl gewonnen. De tweevoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was zondag al de beste in de Amstel Gold Race. Op de steile Muur van Hoei was hij na 194 kilometer de snelste in de sprint voor de Deen Mattias Skjelmose en de Spanjaard Mikel Landa.
Pogacar mikt zondag ook op winst in Luik-Bastenaken-Luik. Bij de mannen wonnen alleen de Italiaan Davide Rebellin en de Belg Philip Gilbert in hetzelfde jaar de drie zogenoemde Ardenner klassiekers.
De tevredenheid van Skjelmose en Landa na afloop zei veel over de overmacht waarmee Pogacar momenteel rondfietst. In de zes eendaagse wedstrijden waarin hij dit jaar startte was de vierde plaats in Milaan-Sanremo zijn minste resultaat. Ook won de 24-jarige Sloveen de twee rittenkoersen waaraan hij deelnam: de Ruta del Sol en Parijs-Nice. "Je raakt het nooit beu om als eerste de finish te passeren. Ik geniet van de vorm die ik momenteel heb", vertelde hij na zijn nieuwe succes. De ploeg kreeg daarbij alle lof. "Zij maken misschien wel het verschil. Ik krijg een 'boost' als ik zie wat zij voor me doen. En je krijgt ook het idee dat je het moet afmaken omdat anders al het werk voor niets is geweest."
Aanval
Al vroeg was er een kopgroep van acht weggereden van wie er na de voorlaatste doorkomst op de Côte d'Ereffe, zo'n 50 kilometer voor de finish, twee overbleven: de Deen Søren Kragh Andersen en de Duitser Georg Zimmermann. Zij kregen later gezelschap van de Italiaan Samuele Battistella en de Belg Louis Vervaeke, maar het peloton naderde snel.
Het viertal had bij de laatste beklimming van de Côte d'Ereffe nog een halve minuut. Zimmermann was de eerste die vooraan wegviel. Op de Côte de Cherave, de voorlaatste helling, liep de voorsprong snel terug door het werk van de helpers van Pogacar. Alleen Vervaeke bleef nog even uit de greep en soleerde met een marge van amper 10 seconden naar de voet van 'de Muur'.
Pogacar zat klaar voor zijn aanval en Vervaeke zag de groep voorbijdenderen. Met nog 300 meter te gaan versnelde eerst de Fransman Romain Bardet. Pogacar reageerde en reed in een moeite door naar de winst. Het leek zo simpel. "Maar het was superzwaar", bezwoer hij. "Het was lang een nerveuze koers en ik was nog bijna betrokken bij een valpartij."
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
46 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
15 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden