Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar wint ook tweede Pyreneeënrit in Tour en leidt riant

Pogacar wint ook tweede Pyreneeënrit in Tour en leidt riant

PLATEAU DE BEILLE (ANP) - Tadej Pogacar heeft de tweede Pyreneeënrit in de Tour de France benut om verder afstand te nemen van Jonas Vingegaard. De Sloveen van UAE Team Emirates won na de veertiende ook de vijftiende etappe. Vingegaard, winnaar van de afgelopen twee edities van de Tour, kwam net als zaterdag als tweede boven.

Op Pla d'Adet verloor de Deen van Visma - Lease a Bike zaterdag 40 seconden. Op Plateau de Beille breidde Pogacar, die eerder dit jaar al de Giro d'Italia won, zijn voorsprong in het klassement met ruim 1 minuut verder uit. De marge wordt daardoor meer dan 3 minuten.

De Belg Remco Evenepoel, de nummer 3 van het klassement, werd ook derde in de rituitslag op een kleine 3 minuten. Maandag volgt een rustdag.

Start

Vanuit de start moesten de renners de Col de Peyresourde oprijden. Dat was vooral interessant voor de kanshebbers voor het bergklassement. De Fransman David Gaudu kwam als eerste boven en pakte de 10 punten. In de vallei richting Col de Menté ontstond een omvangrijke kopgroep. 21 renners gingen op avontuur, onder hen de Fransman Guillaume Martin, de Australiër Jai Hindley en de Eritreeër Biniam Girmay, die de tussensprint won en daarna snel weer uit de kopgroep verdween. Girmay's moeite was deels voor niets, want hij werd wegens hinderen twee plaatsen teruggezet.

Op de Col de Menté passeerde de Spanjaard Javier Romo als eerste de top. Duidelijk was dat de groep favorieten de vluchters niet veel ruimte gaf. Onder leiding van de renners van Visma - Lease a Bike kwam de marge amper boven de minuut. De Noor Tobias Johannessen passeerde als eerste de op de top getrokken streep, waarna een vlak stuk van ongeveer 60 kilometer volgde richting Col d'Agnes.

Slotklim

Met zeven man bereikten ze de voet van de voorlaatste gecategoriseerde klim. Hindley, de Spanjaard Enric Mas en de Belg Laurens De Plus bleven richting top vooraan over, de Ecuadoraan Richard Carapaz sloot nog aan. In de groep favorieten hield Wilco Kelderman (Visma) het tempo hoog.

Aan de voet van de slotklim was de marge nog ruim 2 minuten. Nu bepaalde de Amerikaan Matteo Jorgenson namens Visma het tempo. Hij bracht het selecte groepje favorieten tot op 40 seconden van de vluchters, waarna Vingegaard met alleen nog Pogacar in zijn wiel naar de kop van de wedstrijd reed. Carapaz probeerde tevergeefs aan te klampen, maar het topduo uit de Tour ging te hard. Vijf kilometer voor de finish kwam de verwachte aanval van Pogacar.

Meer uit Sport

Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

40 minuten geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

3 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

12 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

13 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

1 dag geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden