Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar wint ook tweede Pyreneeënrit in Tour en leidt riant

Pogacar wint ook tweede Pyreneeënrit in Tour en leidt riant

PLATEAU DE BEILLE (ANP) - Tadej Pogacar heeft de tweede Pyreneeënrit in de Tour de France benut om verder afstand te nemen van Jonas Vingegaard. De Sloveen van UAE Team Emirates won na de veertiende ook de vijftiende etappe. Vingegaard, winnaar van de afgelopen twee edities van de Tour, kwam net als zaterdag als tweede boven.

Op Pla d'Adet verloor de Deen van Visma - Lease a Bike zaterdag 40 seconden. Op Plateau de Beille breidde Pogacar, die eerder dit jaar al de Giro d'Italia won, zijn voorsprong in het klassement met ruim 1 minuut verder uit. De marge wordt daardoor meer dan 3 minuten.

De Belg Remco Evenepoel, de nummer 3 van het klassement, werd ook derde in de rituitslag op een kleine 3 minuten. Maandag volgt een rustdag.

Start

Vanuit de start moesten de renners de Col de Peyresourde oprijden. Dat was vooral interessant voor de kanshebbers voor het bergklassement. De Fransman David Gaudu kwam als eerste boven en pakte de 10 punten. In de vallei richting Col de Menté ontstond een omvangrijke kopgroep. 21 renners gingen op avontuur, onder hen de Fransman Guillaume Martin, de Australiër Jai Hindley en de Eritreeër Biniam Girmay, die de tussensprint won en daarna snel weer uit de kopgroep verdween. Girmay's moeite was deels voor niets, want hij werd wegens hinderen twee plaatsen teruggezet.

Op de Col de Menté passeerde de Spanjaard Javier Romo als eerste de top. Duidelijk was dat de groep favorieten de vluchters niet veel ruimte gaf. Onder leiding van de renners van Visma - Lease a Bike kwam de marge amper boven de minuut. De Noor Tobias Johannessen passeerde als eerste de op de top getrokken streep, waarna een vlak stuk van ongeveer 60 kilometer volgde richting Col d'Agnes.

Slotklim

Met zeven man bereikten ze de voet van de voorlaatste gecategoriseerde klim. Hindley, de Spanjaard Enric Mas en de Belg Laurens De Plus bleven richting top vooraan over, de Ecuadoraan Richard Carapaz sloot nog aan. In de groep favorieten hield Wilco Kelderman (Visma) het tempo hoog.

Aan de voet van de slotklim was de marge nog ruim 2 minuten. Nu bepaalde de Amerikaan Matteo Jorgenson namens Visma het tempo. Hij bracht het selecte groepje favorieten tot op 40 seconden van de vluchters, waarna Vingegaard met alleen nog Pogacar in zijn wiel naar de kop van de wedstrijd reed. Carapaz probeerde tevergeefs aan te klampen, maar het topduo uit de Tour ging te hard. Vijf kilometer voor de finish kwam de verwachte aanval van Pogacar.

Meer uit Sport

Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

51 minuten geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

2 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

2 uur geleden
Groenewoud derde na eerste dag WK allround, Beune vierde

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.

3 uur geleden
Arsenal na magere zege op Mansfield Town naar kwartfinale FA Cup

MANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.

3 uur geleden
Paraskiër De Langen viert 'hele bijzondere' medaille op afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."

4 uur geleden
Schaatsers in achterhoede bij WK allround, Stolz wint 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.

4 uur geleden