Pogacar wint ook Ronde van Lombardije na lange solo
COMO (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de vierde keer op rij de Ronde van Lombardije gewonnen, de laatste grote wielerkoers van dit jaar. Voor het eerst deed de Sloveen van UAE Team Emirates dat gehuld in de regenboogtrui. Pogacar veroverde twee weken geleden in Zürich de wereldtitel na een lange solo.
Ook in het laatste 'Monument' van dit jaar ging Pogacar er ver voor de finish alleen vandoor. Tijdens de beklimming van de Colma di Sormano, op 48 kilometer van de finish in Como, passeerde hij de laatste overgebleven vluchters waarna niemand hem nog kon volgen. Het was zijn 25e overwinning van dit jaar. Eerder won Pogacar onder andere Luik-Bastenaken-Luik, de Giro d'Italia en de Tour de France.
De Belg Remco Evenepoel finishte ruim drie minuten na Pogacar als tweede. Niet veel later volgde de Italiaan Giulio Ciccone als derde. Bij zijn zestiende deelname was Bauke Mollema de beste Nederlander. Hij finishte als twaalfde op een kleine vijf minuten van Pogacar.
Kopgroep
Pogacar was verguld met weer een overwinning in een grote koers. "Elke zege is bijzonder, zeker als je ploeg er zo hard voor heeft gewerkt", vertelde hij in het flashinterview. "Vandaag was het niet anders. We hebben het als team super gedaan."
Al vroeg in de koers ontstond een omvangrijke kopgroep van 22 renners, onder wie de Nederlanders Wilco Kelderman, Thymen Arensman en Martijn Tusveld. De marge bleef beperkt door het achtervolgende werk van UAE Team Emirates. Met nog negentien man en een voorsprong van amper een minuut werd de voet van de Colma di Sormano bereikt, de zwaarste klim met een lengte van 13 kilometer en een gemiddelde stijging van 6,5 procent.
De Brit Adam Yates voerde namens de ploeg van Pogacar het tempo op, gevolgd door de Fransman Pavel Sivakov. De Belg Xandro Meurisse en Arensman waren de laatste renners die werden ingelopen, waarna Pogacar aan zijn solo begon. "Dit was zo gepland", vertelde de winnaar. "Het is zo'n zware koers en in de laatste 40 kilometer is het een man-tegen-mangevecht. Ik wist dat ik, als ik op de top een voorsprong zou hebben, het vol kon houden. Ik ben nog wel iets gaan versnellen toen ik hoorde dat Remco dichterbij kwam. Het is ook een mentaal spel. Ik heb genoten, maar kijk nu uit naar een rustperiode."
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
7 minuten geledenRAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
10 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
15 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
16 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
23 uur geleden