Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar wint ook Ronde van Lombardije na lange solo

Pogacar wint ook Ronde van Lombardije na lange solo

COMO (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de vierde keer op rij de Ronde van Lombardije gewonnen, de laatste grote wielerkoers van dit jaar. Voor het eerst deed de Sloveen van UAE Team Emirates dat gehuld in de regenboogtrui. Pogacar veroverde twee weken geleden in Zürich de wereldtitel na een lange solo.

Ook in het laatste 'Monument' van dit jaar ging Pogacar er ver voor de finish alleen vandoor. Tijdens de beklimming van de Colma di Sormano, op 48 kilometer van de finish in Como, passeerde hij de laatste overgebleven vluchters waarna niemand hem nog kon volgen. Het was zijn 25e overwinning van dit jaar. Eerder won Pogacar onder andere Luik-Bastenaken-Luik, de Giro d'Italia en de Tour de France.

De Belg Remco Evenepoel finishte ruim drie minuten na Pogacar als tweede. Niet veel later volgde de Italiaan Giulio Ciccone als derde. Bij zijn zestiende deelname was Bauke Mollema de beste Nederlander. Hij finishte als twaalfde op een kleine vijf minuten van Pogacar.

Kopgroep

Pogacar was verguld met weer een overwinning in een grote koers. "Elke zege is bijzonder, zeker als je ploeg er zo hard voor heeft gewerkt", vertelde hij in het flashinterview. "Vandaag was het niet anders. We hebben het als team super gedaan."

Al vroeg in de koers ontstond een omvangrijke kopgroep van 22 renners, onder wie de Nederlanders Wilco Kelderman, Thymen Arensman en Martijn Tusveld. De marge bleef beperkt door het achtervolgende werk van UAE Team Emirates. Met nog negentien man en een voorsprong van amper een minuut werd de voet van de Colma di Sormano bereikt, de zwaarste klim met een lengte van 13 kilometer en een gemiddelde stijging van 6,5 procent.

De Brit Adam Yates voerde namens de ploeg van Pogacar het tempo op, gevolgd door de Fransman Pavel Sivakov. De Belg Xandro Meurisse en Arensman waren de laatste renners die werden ingelopen, waarna Pogacar aan zijn solo begon. "Dit was zo gepland", vertelde de winnaar. "Het is zo'n zware koers en in de laatste 40 kilometer is het een man-tegen-mangevecht. Ik wist dat ik, als ik op de top een voorsprong zou hebben, het vol kon houden. Ik ben nog wel iets gaan versnellen toen ik hoorde dat Remco dichterbij kwam. Het is ook een mentaal spel. Ik heb genoten, maar kijk nu uit naar een rustperiode."

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

8 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

8 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

8 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

12 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

16 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

17 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden