Pogacar wint ook Ronde van Lombardije na lange solo
COMO (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de vierde keer op rij de Ronde van Lombardije gewonnen, de laatste grote wielerkoers van dit jaar. Voor het eerst deed de Sloveen van UAE Team Emirates dat gehuld in de regenboogtrui. Pogacar veroverde twee weken geleden in Zürich de wereldtitel na een lange solo.
Ook in het laatste 'Monument' van dit jaar ging Pogacar er ver voor de finish alleen vandoor. Tijdens de beklimming van de Colma di Sormano, op 48 kilometer van de finish in Como, passeerde hij de laatste overgebleven vluchters waarna niemand hem nog kon volgen. Het was zijn 25e overwinning van dit jaar. Eerder won Pogacar onder andere Luik-Bastenaken-Luik, de Giro d'Italia en de Tour de France.
De Belg Remco Evenepoel finishte ruim drie minuten na Pogacar als tweede. Niet veel later volgde de Italiaan Giulio Ciccone als derde. Bij zijn zestiende deelname was Bauke Mollema de beste Nederlander. Hij finishte als twaalfde op een kleine vijf minuten van Pogacar.
Kopgroep
Pogacar was verguld met weer een overwinning in een grote koers. "Elke zege is bijzonder, zeker als je ploeg er zo hard voor heeft gewerkt", vertelde hij in het flashinterview. "Vandaag was het niet anders. We hebben het als team super gedaan."
Al vroeg in de koers ontstond een omvangrijke kopgroep van 22 renners, onder wie de Nederlanders Wilco Kelderman, Thymen Arensman en Martijn Tusveld. De marge bleef beperkt door het achtervolgende werk van UAE Team Emirates. Met nog negentien man en een voorsprong van amper een minuut werd de voet van de Colma di Sormano bereikt, de zwaarste klim met een lengte van 13 kilometer en een gemiddelde stijging van 6,5 procent.
De Brit Adam Yates voerde namens de ploeg van Pogacar het tempo op, gevolgd door de Fransman Pavel Sivakov. De Belg Xandro Meurisse en Arensman waren de laatste renners die werden ingelopen, waarna Pogacar aan zijn solo begon. "Dit was zo gepland", vertelde de winnaar. "Het is zo'n zware koers en in de laatste 40 kilometer is het een man-tegen-mangevecht. Ik wist dat ik, als ik op de top een voorsprong zou hebben, het vol kon houden. Ik ben nog wel iets gaan versnellen toen ik hoorde dat Remco dichterbij kwam. Het is ook een mentaal spel. Ik heb genoten, maar kijk nu uit naar een rustperiode."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
38 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
3 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
12 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
14 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
15 uur geleden