Pogacar wint Luik-Bastenaken-Luik na lange solo voor tweede keer
LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft dankzij een overtuigende solo van 35 kilometer voor de tweede keer in zijn wielercarrière Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. Ook Mathieu van der Poel had op La Redoute geen antwoord op de versnelling van de 25-jarige topfavoriet van UAE Team Emirates, die al snel een voorsprong van ruim een minuut te pakken had. Die bouwde hij vervolgens alleen nog maar uit.
De Fransman Romain Bardet fietste op ruim anderhalve minuut achterstand van Pogacar solo naar de tweede plaats. Van der Poel won daarachter de sprint van een grote groep om de derde plaats.
Pogacar won de laatste klassieker van het voorjaar in 2021 ook al. Eerder dit jaar overtuigde de Sloveen met de overwinning in Strade Bianche na een solo van ruim 80 kilometer. Ook in de Ronde van Catalonië was hij oppermachtig, met vier ritzeges en de eindoverwinning. Pogacar begint over een kleine twee weken aan de Ronde van Italië.
Valpartij
Na zo'n 155 van de 255 kilometers splitste een valpartij het peloton in tweeën. Onder anderen outsiders Van der Poel en de Brit Tom Pidcock, winnaar van de Amstel Gold Race vorige week, liepen hierdoor ruim een minuut achterstand op. Met nog 70 kilometer te fietsen keerden zij terug in het peloton.
Het was wachten tot La Redoute, een 1,6 kilometer lange beklimming van bijna 9 procent, op de eerste versnelling van Pogacar. Die was gelijk effectief, want alleen de Ecuadoraan Richard Carapaz kon volgen, en dat duurde slechts heel even. 5 kilometer later had Pogacar alleen aan kop een voorsprong van ruim een minuut op de Ier Ben Healy en de drie Fransen Romain Grégoire, Benoît Cosnefroy en Bardet.
Van der Poel ontbrak in de koude Ardennen regelmatig aan de voorkant van het peloton, zo ook op het moment van de versnelling van Pogacar. De wereldkampioen kon ook niet mee met de achtervolgers, maar hield de achterstand beperkt. De derde plaats bleek het maximaal haalbare voor de winnaar van de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
3 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
17 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
19 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
19 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
20 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
21 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
21 uur geleden