Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar wint laatste rit en is opnieuw de beste in de Emiraten

Pogacar wint laatste rit en is opnieuw de beste in de Emiraten

JEBEL HAFEET (ANP) - Tadej Pogacar heeft net als vorig jaar de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. Dat deed de 23-jarige Sloveen, kopman van UAE Team Emirates, in stijl door de laatste etappe te winnen.

Pogacar rekende op de Jebel Hafeet in een sprintje af met de Brit Adam Yates, die een eindzege van de tweevoudig Tour de France-winnaar nog probeerde te voorkomen. Pogacar hield zich echter staande en op de laatste meters fietste hij weg bij Yates, die al snel zijn meerdere erkende in de winnaar. Vorig jaar werden Pogacar en Yates ook eerste en tweede in de Verenigde Arabische Emiraten. In 2020 wist Yates de wedstrijd wel te winnen.

Thymen Arensman was net als in de vorige bergrit de beste Nederlander. De renner van Team DSM finishte als dertiende op ruim een minuut van Pogacar en sloot de rittenkoers in de emiraten af als zestiende. Tom Dumoulin kon op de slotklim opnieuw niet volgen en verloor een kleine 5 minuten. De Australiër Chris Harper was de beste man bij Jumbo-Visma op de tiende plaats in de dagrangschikking.

Alert

Yates probeerde 3 kilometer onder de top Pogacar met een aanval kwijt te raken, maar de Sloveen reageerde alert. Yates' ploeggenoot Filippo Ganna, voorafgaand tweede in het klassement, was daarvoor al afgehaakt. Voorop konden alleen de Spanjaard Pello Bilbao en de Portugees João Almeida, de nieuwe ploeggenoot van Pogacar, weer aansluiten. Een tweede poging van Yates slaagde evenmin, waarna de kopman van UAE Team Emirates de thuiswedstrijd voor zijn ploeg opnieuw als winnaar kon afsluiten. Het verschil in het eindklassement met Yates bedroeg 22 seconden. Bilbao is op 48 seconden derde.

"Supermooi dat ik voor de derde keer op deze berg een rit kon winnen. Deze aankomst paste perfect bij mij", vertelde Pogacar, die woensdag bovenop de Jebel Jais ook al had gewonnen. Begin februari zag het er nog even somber uit voor de Sloveen, maar die herstelde goed van een opgelopen coronabesmetting. "Uiteraard was het winnen van deze wedstrijd een hoofddoel voor onze ploeg. Ik ben supertrots en dank mijn ploeggenoten die me goed hebben geholpen."

Meer uit Sport

Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

7 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

7 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

9 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

9 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

14 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

15 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

1 dag geleden