Pogacar wint laatste rit en is opnieuw de beste in de Emiraten
JEBEL HAFEET (ANP) - Tadej Pogacar heeft net als vorig jaar de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. Dat deed de 23-jarige Sloveen, kopman van UAE Team Emirates, in stijl door de laatste etappe te winnen.
Pogacar rekende op de Jebel Hafeet in een sprintje af met de Brit Adam Yates, die een eindzege van de tweevoudig Tour de France-winnaar nog probeerde te voorkomen. Pogacar hield zich echter staande en op de laatste meters fietste hij weg bij Yates, die al snel zijn meerdere erkende in de winnaar. Vorig jaar werden Pogacar en Yates ook eerste en tweede in de Verenigde Arabische Emiraten. In 2020 wist Yates de wedstrijd wel te winnen.
Thymen Arensman was net als in de vorige bergrit de beste Nederlander. De renner van Team DSM finishte als dertiende op ruim een minuut van Pogacar en sloot de rittenkoers in de emiraten af als zestiende. Tom Dumoulin kon op de slotklim opnieuw niet volgen en verloor een kleine 5 minuten. De Australiër Chris Harper was de beste man bij Jumbo-Visma op de tiende plaats in de dagrangschikking.
Alert
Yates probeerde 3 kilometer onder de top Pogacar met een aanval kwijt te raken, maar de Sloveen reageerde alert. Yates' ploeggenoot Filippo Ganna, voorafgaand tweede in het klassement, was daarvoor al afgehaakt. Voorop konden alleen de Spanjaard Pello Bilbao en de Portugees João Almeida, de nieuwe ploeggenoot van Pogacar, weer aansluiten. Een tweede poging van Yates slaagde evenmin, waarna de kopman van UAE Team Emirates de thuiswedstrijd voor zijn ploeg opnieuw als winnaar kon afsluiten. Het verschil in het eindklassement met Yates bedroeg 22 seconden. Bilbao is op 48 seconden derde.
"Supermooi dat ik voor de derde keer op deze berg een rit kon winnen. Deze aankomst paste perfect bij mij", vertelde Pogacar, die woensdag bovenop de Jebel Jais ook al had gewonnen. Begin februari zag het er nog even somber uit voor de Sloveen, maar die herstelde goed van een opgelopen coronabesmetting. "Uiteraard was het winnen van deze wedstrijd een hoofddoel voor onze ploeg. Ik ben supertrots en dank mijn ploeggenoten die me goed hebben geholpen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
6 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
12 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
15 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden