Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar wint laatste rit en is opnieuw de beste in de Emiraten

Pogacar wint laatste rit en is opnieuw de beste in de Emiraten

JEBEL HAFEET (ANP) - Tadej Pogacar heeft net als vorig jaar de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. Dat deed de 23-jarige Sloveen, kopman van UAE Team Emirates, in stijl door de laatste etappe te winnen.

Pogacar rekende op de Jebel Hafeet in een sprintje af met de Brit Adam Yates, die een eindzege van de tweevoudig Tour de France-winnaar nog probeerde te voorkomen. Pogacar hield zich echter staande en op de laatste meters fietste hij weg bij Yates, die al snel zijn meerdere erkende in de winnaar. Vorig jaar werden Pogacar en Yates ook eerste en tweede in de Verenigde Arabische Emiraten. In 2020 wist Yates de wedstrijd wel te winnen.

Thymen Arensman was net als in de vorige bergrit de beste Nederlander. De renner van Team DSM finishte als dertiende op ruim een minuut van Pogacar en sloot de rittenkoers in de emiraten af als zestiende. Tom Dumoulin kon op de slotklim opnieuw niet volgen en verloor een kleine 5 minuten. De Australiër Chris Harper was de beste man bij Jumbo-Visma op de tiende plaats in de dagrangschikking.

Alert

Yates probeerde 3 kilometer onder de top Pogacar met een aanval kwijt te raken, maar de Sloveen reageerde alert. Yates' ploeggenoot Filippo Ganna, voorafgaand tweede in het klassement, was daarvoor al afgehaakt. Voorop konden alleen de Spanjaard Pello Bilbao en de Portugees João Almeida, de nieuwe ploeggenoot van Pogacar, weer aansluiten. Een tweede poging van Yates slaagde evenmin, waarna de kopman van UAE Team Emirates de thuiswedstrijd voor zijn ploeg opnieuw als winnaar kon afsluiten. Het verschil in het eindklassement met Yates bedroeg 22 seconden. Bilbao is op 48 seconden derde.

"Supermooi dat ik voor de derde keer op deze berg een rit kon winnen. Deze aankomst paste perfect bij mij", vertelde Pogacar, die woensdag bovenop de Jebel Jais ook al had gewonnen. Begin februari zag het er nog even somber uit voor de Sloveen, maar die herstelde goed van een opgelopen coronabesmetting. "Uiteraard was het winnen van deze wedstrijd een hoofddoel voor onze ploeg. Ik ben supertrots en dank mijn ploeggenoten die me goed hebben geholpen."

Meer uit Sport

Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

6 uur geleden
Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

8 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

10 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

13 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

1 dag geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

1 dag geleden