Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar wint laatste rit en is opnieuw de beste in de Emiraten

Pogacar wint laatste rit en is opnieuw de beste in de Emiraten

JEBEL HAFEET (ANP) - Tadej Pogacar heeft net als vorig jaar de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. Dat deed de 23-jarige Sloveen, kopman van UAE Team Emirates, in stijl door de laatste etappe te winnen.

Pogacar rekende op de Jebel Hafeet in een sprintje af met de Brit Adam Yates, die een eindzege van de tweevoudig Tour de France-winnaar nog probeerde te voorkomen. Pogacar hield zich echter staande en op de laatste meters fietste hij weg bij Yates, die al snel zijn meerdere erkende in de winnaar. Vorig jaar werden Pogacar en Yates ook eerste en tweede in de Verenigde Arabische Emiraten. In 2020 wist Yates de wedstrijd wel te winnen.

Thymen Arensman was net als in de vorige bergrit de beste Nederlander. De renner van Team DSM finishte als dertiende op ruim een minuut van Pogacar en sloot de rittenkoers in de emiraten af als zestiende. Tom Dumoulin kon op de slotklim opnieuw niet volgen en verloor een kleine 5 minuten. De Australiër Chris Harper was de beste man bij Jumbo-Visma op de tiende plaats in de dagrangschikking.

Alert

Yates probeerde 3 kilometer onder de top Pogacar met een aanval kwijt te raken, maar de Sloveen reageerde alert. Yates' ploeggenoot Filippo Ganna, voorafgaand tweede in het klassement, was daarvoor al afgehaakt. Voorop konden alleen de Spanjaard Pello Bilbao en de Portugees João Almeida, de nieuwe ploeggenoot van Pogacar, weer aansluiten. Een tweede poging van Yates slaagde evenmin, waarna de kopman van UAE Team Emirates de thuiswedstrijd voor zijn ploeg opnieuw als winnaar kon afsluiten. Het verschil in het eindklassement met Yates bedroeg 22 seconden. Bilbao is op 48 seconden derde.

"Supermooi dat ik voor de derde keer op deze berg een rit kon winnen. Deze aankomst paste perfect bij mij", vertelde Pogacar, die woensdag bovenop de Jebel Jais ook al had gewonnen. Begin februari zag het er nog even somber uit voor de Sloveen, maar die herstelde goed van een opgelopen coronabesmetting. "Uiteraard was het winnen van deze wedstrijd een hoofddoel voor onze ploeg. Ik ben supertrots en dank mijn ploeggenoten die me goed hebben geholpen."

Meer uit Sport

Alcaraz klopt De Minaur in finale tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft het ABN AMRO Open in Rotterdam gewonnen. De Spaanse nummer 1 van de plaatsingslijst versloeg in de finale de Australiër Alex de Minaur in drie sets: 6-4 3-6 6-2.

20 minuten geleden
Shorttrackers sluiten World Tour Tilburg af met zege op aflossing

TILBURG (ANP) - De shorttrackers hebben de World Tour in Tilburg afgesloten met de zege op de aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Daan Kos en Sjinkie Knegt bleven België en Italië voor. Canada werd na een val vierde.

1 uur geleden
Shorttrackster Michelle Velzeboer pakt zilver op 500 meter

TILBURG (ANP) - Michelle Velzeboer heeft bij de World Tour in Tilburg zilver op de 500 meter gepakt. De 21-jarige shorttrackster moest in een finale met zes rijdsters alleen de Canadese Florence Brunelle voor zich dulden. De Amerikaanse Kristen Santos-Griswold werd derde.

1 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt negende zege van het seizoen

LILLE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar negende zege van het seizoen geboekt. De Dordtse van Trek Glowi Lions was na een moeizame start de beste in de Krawatencross, de voorlaatste veldrit om de X2O-Trofee in het Belgische Lille.

3 uur geleden
Shorttrackers pakken in Tilburg goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de World Tour-wedstrijden in Tilburg de gemengde aflossing gewonnen. Teun Boer, Jens van 't Wout en Xandra en Michelle Velzeboer leidden in de finale van start tot finish. Italië werd tweede en de Verenigde Staten derde.

4 uur geleden
Springruiter Greve door derde plaats zeker van finale wereldbeker

BORDEAUX (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zich met de derde plaats in de wereldbekerwedstrijd in Bordeaux geplaatst voor de finale begin april in Basel. Greve, die vorige maand de wereldbekerwedstrijd in Leipzig had gewonnen, zette zaterdagavond in de barrage met Grandorado de derde tijd neer. De zege ging naar de Zwitser Martin Fuchs. Ook de Belg Pieter Devos was nog net sneller.

7 uur geleden
Olympisch kampioene Schouten achtste bij terugkeer op het ijs

HEERENVEEN (ANP) - Drievoudig olympisch kampioene Irene Schouten is bij haar rentree op de schaatsbaan als achtste geëindigd in de veertiende wedstrijd om de Marathon Cup in Heerenveen. De 32-jarige Noord-Hollandse, twee maanden geleden moeder geworden van een zoon, verscheen in een sponsorloos pak op het ijs.

19 uur geleden