Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar win Ronde van Emiraten, slotetappe voor Ewan

Pogacar win Ronde van Emiraten, slotetappe voor Ewan

ABU DHABI (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, de eerste rittenkoers uit de WorldTour van dit jaar. In de zevende etappe was de dagzege zaterdag voor de Australiër Caleb Ewan. De leidende positie van Pogacar, die uitkomt voor UAE Team Emirates, kwam in de slotrit zoals verwacht niet in gevaar.

Ewan, die rijdt voor Lotto Soudal, hield in de massasprint in Abu Dhabi tweevoudig ritwinnaar Sam Bennett uit Ierland achter zich. De Duitser Phil Bauhaus werd derde, Cees Bol vijfde. De opluchting was groot bij Ewan, die sinds de Scheldeprijs in oktober wachtte op een volgende zege. "Dit is wel een opluchting. We kwamen hier voor een ritzege en dit was de laatste kans. Ik ben blij dat ik nu met een overwinning op zak richting Europa ga", vertelde de ritwinnaar, die dit seizoen alle drie de grote rondes op zijn programma heeft staan. "Ik heb grote plannen."

Pogacar veroverde maandag in de individuele tijdrit de leiderstrui. De winnaar van de Tour de France van afgelopen jaar was een dag later de beste in de derde etappe, een bergrit, en hield donderdag zijn voorsprong op de Brit Adam Yates ook vast toen er weer geklommen moest worden. Yates ging zaterdag nog onderuit maar behield zijn tweede plaats op 35 seconden van Pogacar. De Portugees João Almeida werd derde.

Belangrijke zege

"Dit is een belangrijke zege", zei Pogacar, die als tweede na de Portugees Rui Costa in 2017 zijn ploeg de winst bezorgde in de 'thuisronde'. "Het was mijn eerste hoofddoel van het seizoen en de eerste keer dat ik een thuiswedstrijd meemaak voor de ploeg. Dit is een van onze beste resultaten."

Debutant David Dekker, die maandag de leiderstrui mocht dragen nadat Mathieu van der Poel wegens coronabesmettingen in zijn ploeg de ronde had moeten verlaten, pakte de eindzege in het puntenklassement.

Meer uit Sport

Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

1 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

3 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

7 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

15 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

19 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

20 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

21 uur geleden