Pogacar win Ronde van Emiraten, slotetappe voor Ewan
ABU DHABI (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, de eerste rittenkoers uit de WorldTour van dit jaar. In de zevende etappe was de dagzege zaterdag voor de Australiër Caleb Ewan. De leidende positie van Pogacar, die uitkomt voor UAE Team Emirates, kwam in de slotrit zoals verwacht niet in gevaar.
Ewan, die rijdt voor Lotto Soudal, hield in de massasprint in Abu Dhabi tweevoudig ritwinnaar Sam Bennett uit Ierland achter zich. De Duitser Phil Bauhaus werd derde, Cees Bol vijfde. De opluchting was groot bij Ewan, die sinds de Scheldeprijs in oktober wachtte op een volgende zege. "Dit is wel een opluchting. We kwamen hier voor een ritzege en dit was de laatste kans. Ik ben blij dat ik nu met een overwinning op zak richting Europa ga", vertelde de ritwinnaar, die dit seizoen alle drie de grote rondes op zijn programma heeft staan. "Ik heb grote plannen."
Pogacar veroverde maandag in de individuele tijdrit de leiderstrui. De winnaar van de Tour de France van afgelopen jaar was een dag later de beste in de derde etappe, een bergrit, en hield donderdag zijn voorsprong op de Brit Adam Yates ook vast toen er weer geklommen moest worden. Yates ging zaterdag nog onderuit maar behield zijn tweede plaats op 35 seconden van Pogacar. De Portugees João Almeida werd derde.
Belangrijke zege
"Dit is een belangrijke zege", zei Pogacar, die als tweede na de Portugees Rui Costa in 2017 zijn ploeg de winst bezorgde in de 'thuisronde'. "Het was mijn eerste hoofddoel van het seizoen en de eerste keer dat ik een thuiswedstrijd meemaak voor de ploeg. Dit is een van onze beste resultaten."
Debutant David Dekker, die maandag de leiderstrui mocht dragen nadat Mathieu van der Poel wegens coronabesmettingen in zijn ploeg de ronde had moeten verlaten, pakte de eindzege in het puntenklassement.
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
3 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
4 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
10 uur geleden