Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar win Ronde van Emiraten, slotetappe voor Ewan

Pogacar win Ronde van Emiraten, slotetappe voor Ewan

ABU DHABI (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, de eerste rittenkoers uit de WorldTour van dit jaar. In de zevende etappe was de dagzege zaterdag voor de Australiër Caleb Ewan. De leidende positie van Pogacar, die uitkomt voor UAE Team Emirates, kwam in de slotrit zoals verwacht niet in gevaar.

Ewan, die rijdt voor Lotto Soudal, hield in de massasprint in Abu Dhabi tweevoudig ritwinnaar Sam Bennett uit Ierland achter zich. De Duitser Phil Bauhaus werd derde, Cees Bol vijfde. De opluchting was groot bij Ewan, die sinds de Scheldeprijs in oktober wachtte op een volgende zege. "Dit is wel een opluchting. We kwamen hier voor een ritzege en dit was de laatste kans. Ik ben blij dat ik nu met een overwinning op zak richting Europa ga", vertelde de ritwinnaar, die dit seizoen alle drie de grote rondes op zijn programma heeft staan. "Ik heb grote plannen."

Pogacar veroverde maandag in de individuele tijdrit de leiderstrui. De winnaar van de Tour de France van afgelopen jaar was een dag later de beste in de derde etappe, een bergrit, en hield donderdag zijn voorsprong op de Brit Adam Yates ook vast toen er weer geklommen moest worden. Yates ging zaterdag nog onderuit maar behield zijn tweede plaats op 35 seconden van Pogacar. De Portugees João Almeida werd derde.

Belangrijke zege

"Dit is een belangrijke zege", zei Pogacar, die als tweede na de Portugees Rui Costa in 2017 zijn ploeg de winst bezorgde in de 'thuisronde'. "Het was mijn eerste hoofddoel van het seizoen en de eerste keer dat ik een thuiswedstrijd meemaak voor de ploeg. Dit is een van onze beste resultaten."

Debutant David Dekker, die maandag de leiderstrui mocht dragen nadat Mathieu van der Poel wegens coronabesmettingen in zijn ploeg de ronde had moeten verlaten, pakte de eindzege in het puntenklassement.

Meer uit Sport

Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

4 minuten geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

1 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

2 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

3 uur geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

3 uur geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

5 uur geleden