Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar win Ronde van Emiraten, slotetappe voor Ewan

Pogacar win Ronde van Emiraten, slotetappe voor Ewan

ABU DHABI (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, de eerste rittenkoers uit de WorldTour van dit jaar. In de zevende etappe was de dagzege zaterdag voor de Australiër Caleb Ewan. De leidende positie van Pogacar, die uitkomt voor UAE Team Emirates, kwam in de slotrit zoals verwacht niet in gevaar.

Ewan, die rijdt voor Lotto Soudal, hield in de massasprint in Abu Dhabi tweevoudig ritwinnaar Sam Bennett uit Ierland achter zich. De Duitser Phil Bauhaus werd derde, Cees Bol vijfde. De opluchting was groot bij Ewan, die sinds de Scheldeprijs in oktober wachtte op een volgende zege. "Dit is wel een opluchting. We kwamen hier voor een ritzege en dit was de laatste kans. Ik ben blij dat ik nu met een overwinning op zak richting Europa ga", vertelde de ritwinnaar, die dit seizoen alle drie de grote rondes op zijn programma heeft staan. "Ik heb grote plannen."

Pogacar veroverde maandag in de individuele tijdrit de leiderstrui. De winnaar van de Tour de France van afgelopen jaar was een dag later de beste in de derde etappe, een bergrit, en hield donderdag zijn voorsprong op de Brit Adam Yates ook vast toen er weer geklommen moest worden. Yates ging zaterdag nog onderuit maar behield zijn tweede plaats op 35 seconden van Pogacar. De Portugees João Almeida werd derde.

Belangrijke zege

"Dit is een belangrijke zege", zei Pogacar, die als tweede na de Portugees Rui Costa in 2017 zijn ploeg de winst bezorgde in de 'thuisronde'. "Het was mijn eerste hoofddoel van het seizoen en de eerste keer dat ik een thuiswedstrijd meemaak voor de ploeg. Dit is een van onze beste resultaten."

Debutant David Dekker, die maandag de leiderstrui mocht dragen nadat Mathieu van der Poel wegens coronabesmettingen in zijn ploeg de ronde had moeten verlaten, pakte de eindzege in het puntenklassement.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

3 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

7 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

9 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

10 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

11 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

14 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

15 uur geleden