Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar wil na vijf ritzeges genieten in afsluitende tijdrit Tour

Pogacar wil na vijf ritzeges genieten in afsluitende tijdrit Tour

COL DE LA COUILLOLE (ANP) - De twintigste etappe verliep niet volgens plan, vertelde Tadej Pogacar. Maar ook dan kan de Sloveen van UAE Team Emirates de koers naar zijn hand zetten, getuige zijn vijfde ritzege in deze Tour de France. "Ik heb ervan genoten", sprak de geletruidrager nadat hij de Deen Jonas Vingegaard in de laatste honderd meter bergop achter had gelaten.

"Ons plan was anders, maar ik kan niet gelukkiger zijn na vijf etappezeges. Ik ga morgen vooral proberen te genieten op de fiets", keek hij uit naar de afsluitende tijdrit vanuit zijn woonplaats Monaco naar Nice. Daarin kan eigenlijk niets meer misgaan en is Pogacar hard op weg naar de 'dubbel', winst in de Giro d'Italia en Tour in één jaar.

"Het koersverloop was anders dan we hadden verwacht", vertelde Pogacar. "We werden verrast op de Col de Braus, nota bene mijn trainingsgebied. De ploeg heeft goed gereageerd waarna Marc Soler meeging in een ontsnapping. Dat was gunstig voor ons, zo konden we zoveel mogelijk onze krachten sparen tot de finale."

'Niet normaal'

Pogacar zag hoe Soudal Quick-Step, de ploeg van de Belg Remco Evenepoel, de koers hard probeerde te maken. "Zij wilden winst pakken op Vingegaard. Het was alleen maar gunstig voor mij." Uiteindelijk kwam de Sloveen voorop met de Deen die hem de afgelopen twee jaar van de eindzege hield in de Tour. In de sprint liet hij zich niet meer verrassen. "Als je me vooraf had gezegd dat ik vijf etappes zou winnen had ik je voor gek verklaard", zei Pogacar tegen de interviewer van dienst. "Het is niet normaal. Ik ben zo gelukkig en hoop dat vanavond al te kunnen delen met mijn ploegmaats. In de tijdrit van morgen wil ik echt nog wel wat laten zien als ik goede benen heb, maar ik ga geen risico nemen. Het is een gevaarlijk parcours."

Lof was er voor Vingegaard. "Hij heeft zware dagen gehad en vandaag laten zien dat hij een echte vechter is. Het is niet makkelijk hem te kraken."

Meer uit Sport

NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

1 uur geleden
Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

3 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

5 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

6 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

7 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

8 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

8 uur geleden