Pogacar wil na vijf ritzeges genieten in afsluitende tijdrit Tour
COL DE LA COUILLOLE (ANP) - De twintigste etappe verliep niet volgens plan, vertelde Tadej Pogacar. Maar ook dan kan de Sloveen van UAE Team Emirates de koers naar zijn hand zetten, getuige zijn vijfde ritzege in deze Tour de France. "Ik heb ervan genoten", sprak de geletruidrager nadat hij de Deen Jonas Vingegaard in de laatste honderd meter bergop achter had gelaten.
"Ons plan was anders, maar ik kan niet gelukkiger zijn na vijf etappezeges. Ik ga morgen vooral proberen te genieten op de fiets", keek hij uit naar de afsluitende tijdrit vanuit zijn woonplaats Monaco naar Nice. Daarin kan eigenlijk niets meer misgaan en is Pogacar hard op weg naar de 'dubbel', winst in de Giro d'Italia en Tour in één jaar.
"Het koersverloop was anders dan we hadden verwacht", vertelde Pogacar. "We werden verrast op de Col de Braus, nota bene mijn trainingsgebied. De ploeg heeft goed gereageerd waarna Marc Soler meeging in een ontsnapping. Dat was gunstig voor ons, zo konden we zoveel mogelijk onze krachten sparen tot de finale."
'Niet normaal'
Pogacar zag hoe Soudal Quick-Step, de ploeg van de Belg Remco Evenepoel, de koers hard probeerde te maken. "Zij wilden winst pakken op Vingegaard. Het was alleen maar gunstig voor mij." Uiteindelijk kwam de Sloveen voorop met de Deen die hem de afgelopen twee jaar van de eindzege hield in de Tour. In de sprint liet hij zich niet meer verrassen. "Als je me vooraf had gezegd dat ik vijf etappes zou winnen had ik je voor gek verklaard", zei Pogacar tegen de interviewer van dienst. "Het is niet normaal. Ik ben zo gelukkig en hoop dat vanavond al te kunnen delen met mijn ploegmaats. In de tijdrit van morgen wil ik echt nog wel wat laten zien als ik goede benen heb, maar ik ga geen risico nemen. Het is een gevaarlijk parcours."
Lof was er voor Vingegaard. "Hij heeft zware dagen gehad en vandaag laten zien dat hij een echte vechter is. Het is niet makkelijk hem te kraken."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
2 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
3 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
10 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
22 uur geleden