Pogacar was verrast door sterke sprint van Vingegaard
LE LIORAN (ANP) - Tadej Pogacar werd in de sprint van de elfde etappe in Le Lioran geklopt door zijn concurrent Jonas Vingegaard die hem daarmee van de tweede etappezege in deze Tour de France afhield. De geletruidrager uit Slovenië zei na afloop dat hij verrast was door de sterke sprint van de Deen. "Ik had niet zo'n sterke sprint van Jonas verwacht", gaf hij in de officiële reactie bij de Tourorganisatie toe.
Pogacar zei dat hij na zijn aanval door een stuurfout wat vertrouwen in de afdaling verloor en misschien ook wat te veel energie had verbruikt. "Jonas deed een geweldige inspanning om terug te komen, wat laat zien dat hij in topvorm is. Ik hield even in omdat ik ook wilde sprinten voor de bonusseconden."
Pogacar vond niet dat hij een psychologische strijd had verloren. "Ik versloeg hem op de ene klim en hij kwam terug op de tweede. Ik denk dat we gelijk staan. Ik moet er nu voor zorgen dat ik deze marge houd, totdat we de Pyreneeën ingaan."
De Sloveen van UAE Team Emirates heeft 1.06 minuut voorsprong op de Belg Remco Evenepoel, die als derde finishte op 25 seconden. Vingegaard staat derde op 1.14 minuut.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
1 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
2 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
22 uur geleden