Pogacar: Tourzege valt niet te vergelijken met die van vorig jaar
SAINT-ÉMILION (ANP) - Tadej Pogacar wordt vrijwel zeker zondag in Parijs voor de tweede keer gehuldigd als winnaar van de Tour de France. De Sloveense wielrenner van Team Emirates eindigde als achtste in de tijdrit, maar zijn voorsprong van ruim 5 minuten op de Deen Jonas Vingegaard kwam nauwelijks in gevaar.
Zijn aanstaande eindzege in de Tour valt volgens Pogacar niet te vergelijken met die van vorig jaar. "Die zijn echt totaal verschillend", aldus de 22-jarige renner, die vorig jaar op de voorlaatste dag in de klimtijdrit zijn landgenoot Primoz Roglic uit de gele trui reed.
De Sloveen zei "superblij" te zijn geweest toen hij in Saint-Émilion over de streep kwam in de tijdrit. "Er was heel veel steun langs de route. En hoewel het pijn deed, heb ik van elke kilometer genoten."
Pogacar won de eerste tijdrit in deze Tour, maar kwam in de door Wout van Aert gewonnen tweede tijdrit niet in de buurt van de zege. Hij gaf 57 seconden toe op de Belg van Jumbo-Visma. "Deze tijdrit was heel anders dan die in de vijfde etappe. Toen had ik veel meer adrenaline. Vandaag had ik me goed voorbereid, maar had ik niet de benen om te winnen. Toch ben ik blij met mijn prestatie."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
10 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
14 uur geleden