Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar: Tourzege valt niet te vergelijken met die van vorig jaar

Pogacar: Tourzege valt niet te vergelijken met die van vorig jaar

SAINT-ÉMILION (ANP) - Tadej Pogacar wordt vrijwel zeker zondag in Parijs voor de tweede keer gehuldigd als winnaar van de Tour de France. De Sloveense wielrenner van Team Emirates eindigde als achtste in de tijdrit, maar zijn voorsprong van ruim 5 minuten op de Deen Jonas Vingegaard kwam nauwelijks in gevaar.

Zijn aanstaande eindzege in de Tour valt volgens Pogacar niet te vergelijken met die van vorig jaar. "Die zijn echt totaal verschillend", aldus de 22-jarige renner, die vorig jaar op de voorlaatste dag in de klimtijdrit zijn landgenoot Primoz Roglic uit de gele trui reed.

De Sloveen zei "superblij" te zijn geweest toen hij in Saint-Émilion over de streep kwam in de tijdrit. "Er was heel veel steun langs de route. En hoewel het pijn deed, heb ik van elke kilometer genoten."

Pogacar won de eerste tijdrit in deze Tour, maar kwam in de door Wout van Aert gewonnen tweede tijdrit niet in de buurt van de zege. Hij gaf 57 seconden toe op de Belg van Jumbo-Visma. "Deze tijdrit was heel anders dan die in de vijfde etappe. Toen had ik veel meer adrenaline. Vandaag had ik me goed voorbereid, maar had ik niet de benen om te winnen. Toch ben ik blij met mijn prestatie."

Meer uit Sport

Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

2 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

12 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

13 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

16 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

18 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

18 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

21 uur geleden