Pogacar: Tourzege valt niet te vergelijken met die van vorig jaar
SAINT-ÉMILION (ANP) - Tadej Pogacar wordt vrijwel zeker zondag in Parijs voor de tweede keer gehuldigd als winnaar van de Tour de France. De Sloveense wielrenner van Team Emirates eindigde als achtste in de tijdrit, maar zijn voorsprong van ruim 5 minuten op de Deen Jonas Vingegaard kwam nauwelijks in gevaar.
Zijn aanstaande eindzege in de Tour valt volgens Pogacar niet te vergelijken met die van vorig jaar. "Die zijn echt totaal verschillend", aldus de 22-jarige renner, die vorig jaar op de voorlaatste dag in de klimtijdrit zijn landgenoot Primoz Roglic uit de gele trui reed.
De Sloveen zei "superblij" te zijn geweest toen hij in Saint-Émilion over de streep kwam in de tijdrit. "Er was heel veel steun langs de route. En hoewel het pijn deed, heb ik van elke kilometer genoten."
Pogacar won de eerste tijdrit in deze Tour, maar kwam in de door Wout van Aert gewonnen tweede tijdrit niet in de buurt van de zege. Hij gaf 57 seconden toe op de Belg van Jumbo-Visma. "Deze tijdrit was heel anders dan die in de vijfde etappe. Toen had ik veel meer adrenaline. Vandaag had ik me goed voorbereid, maar had ik niet de benen om te winnen. Toch ben ik blij met mijn prestatie."
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
17 uur geleden