Pogacar: Tourzege valt niet te vergelijken met die van vorig jaar
SAINT-ÉMILION (ANP) - Tadej Pogacar wordt vrijwel zeker zondag in Parijs voor de tweede keer gehuldigd als winnaar van de Tour de France. De Sloveense wielrenner van Team Emirates eindigde als achtste in de tijdrit, maar zijn voorsprong van ruim 5 minuten op de Deen Jonas Vingegaard kwam nauwelijks in gevaar.
Zijn aanstaande eindzege in de Tour valt volgens Pogacar niet te vergelijken met die van vorig jaar. "Die zijn echt totaal verschillend", aldus de 22-jarige renner, die vorig jaar op de voorlaatste dag in de klimtijdrit zijn landgenoot Primoz Roglic uit de gele trui reed.
De Sloveen zei "superblij" te zijn geweest toen hij in Saint-Émilion over de streep kwam in de tijdrit. "Er was heel veel steun langs de route. En hoewel het pijn deed, heb ik van elke kilometer genoten."
Pogacar won de eerste tijdrit in deze Tour, maar kwam in de door Wout van Aert gewonnen tweede tijdrit niet in de buurt van de zege. Hij gaf 57 seconden toe op de Belg van Jumbo-Visma. "Deze tijdrit was heel anders dan die in de vijfde etappe. Toen had ik veel meer adrenaline. Vandaag had ik me goed voorbereid, maar had ik niet de benen om te winnen. Toch ben ik blij met mijn prestatie."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
12 uur geleden