Pogacar tevreden dat hij in de buurt van Evenepoel blijft
CAEN (ANP) - Tadej Pogacar was zeer te spreken over zijn optreden in de individuele tijdrit op dag vijf van de Tour de France. De Sloveen moest over 33 kilometer alleen toegeven op de tijd van de Belg Remco Evenepoel. "Ik ben erg blij met mijn tijdrit", vertelde hij na het in ontvangst nemen van de gele, de groene en de bolletjestrui. "Ik ben maar zestien seconden langzamer dan de olympisch en wereldkampioen, de beste tijdrijder van de wereld. Dit is een goed resultaat."
Pogacar moest in de tijdrit in het Critérium du Dauphiné nog 48 seconden toegeven op Evenepoel op een parcours dat half zo lang was als dat in Caen. Op zijn grote concurrent voor de eindzege Jonas Vingegaard heeft hij in het klassement al 1 minuut en 13 seconden voorsprong. "Dit overtreft mijn verwachtingen. Ik dacht dat hij hoger zou eindigen of zelfs beter zou zijn dan ik. Maar hij zal zeker nog tijd proberen te pakken."
Pogacar nam de gele trui over van Mathieu van der Poel. "Niet belangrijk, als ik hem in Parijs maar heb."
Meer uit Sport
TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
1 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
15 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
19 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
1 dag geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geleden