Pogacar slaat toe in koninginnenrit Tirreno-Adriatico
CARPEGNA (ANP) - Tadej Pogacar heeft toegeslagen in de koninginnenrit van de Tirreno-Adriatico. De Sloveense wielrenner reed in de zesde etappe iedereen uit het wiel op de steile Monte Carpegna, de laatste beklimming van de 215 kilometer lange rit. De renner van UAE Emirates soleerde vervolgens naar zijn tweede ritwinst en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement van de aansprekende Italiaanse voorjaarsronde.
De winnaar van de Tour de France is het seizoen ijzersterk begonnen. De 23-jarige Pogacar won al de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, de Strade Bianche en stevent nu af op de eindzege in de Tirreno, die zondag eindigt.
Jonas Vingegaard, de Deen in dienst van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, arriveerde in Carpegna als tweede op meer dan een minuut achterstand. De Spanjaard Mikel Landa (Bahrain) finishte direct achter Vingegaard als derde. De Australiër Richie Porte (Ineos) gaf als nummer vier al 1.34 toe. Beste Nederlander was Thymen Arensman, die als tiende binnenkwam op 2.23.
Scherprechter
De Monte Carpegno bleek een echte scherprechter. De renners moesten twee keer over de 6 kilometer lange klim met gemiddeld 9,9 stijgingspercentage, waar in de bermen nog hopen sneeuw lagen. Bij de eerste passage kwam de Amerikaan Quinn Simmons als eerste door. De renner van Trek-Segafredo was een van de vroege vluchters in de koers. Het ging hem vooral om de punten voor de bergtrui, hij hield in de afdaling de benen stil en werd ingelopen.
Een omvangrijke eerste groep begon op 19 kilometer van de finish aan de tweede beklimming van de col. De Belg Remco Evenepoel, die bij de start van de etappe de nummer twee was in het klassement en als belangrijkste uitdager van Pogacar werd gezien, reed toen al op grote achterstand. Landa voerde het tempo op en de groep dunde snel uit, maar de oppermachtige Pogacar kreeg hij er niet af. Integendeel, een stevige versnelling van de Sloveen was genoeg om los te komen en snel in zijn eentje afstand te nemen van de rest. Hij begint zondag aan de slotrit naar San Benedetto del Trento met 1.52 voorsprong op Vingegaard, de nieuwe nummer twee in de tussenstand. Arensman staat zesde op 3.16. Evenepoel is ver weggezakt.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
5 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
9 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
16 uur geleden