Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar slaat toe in koninginnenrit Tirreno-Adriatico

Pogacar slaat toe in koninginnenrit Tirreno-Adriatico

CARPEGNA (ANP) - Tadej Pogacar heeft toegeslagen in de koninginnenrit van de Tirreno-Adriatico. De Sloveense wielrenner reed in de zesde etappe iedereen uit het wiel op de steile Monte Carpegna, de laatste beklimming van de 215 kilometer lange rit. De renner van UAE Emirates soleerde vervolgens naar zijn tweede ritwinst en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement van de aansprekende Italiaanse voorjaarsronde.

De winnaar van de Tour de France is het seizoen ijzersterk begonnen. De 23-jarige Pogacar won al de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, de Strade Bianche en stevent nu af op de eindzege in de Tirreno, die zondag eindigt.

Jonas Vingegaard, de Deen in dienst van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, arriveerde in Carpegna als tweede op meer dan een minuut achterstand. De Spanjaard Mikel Landa (Bahrain) finishte direct achter Vingegaard als derde. De Australiër Richie Porte (Ineos) gaf als nummer vier al 1.34 toe. Beste Nederlander was Thymen Arensman, die als tiende binnenkwam op 2.23.

Scherprechter

De Monte Carpegno bleek een echte scherprechter. De renners moesten twee keer over de 6 kilometer lange klim met gemiddeld 9,9 stijgingspercentage, waar in de bermen nog hopen sneeuw lagen. Bij de eerste passage kwam de Amerikaan Quinn Simmons als eerste door. De renner van Trek-Segafredo was een van de vroege vluchters in de koers. Het ging hem vooral om de punten voor de bergtrui, hij hield in de afdaling de benen stil en werd ingelopen.

Een omvangrijke eerste groep begon op 19 kilometer van de finish aan de tweede beklimming van de col. De Belg Remco Evenepoel, die bij de start van de etappe de nummer twee was in het klassement en als belangrijkste uitdager van Pogacar werd gezien, reed toen al op grote achterstand. Landa voerde het tempo op en de groep dunde snel uit, maar de oppermachtige Pogacar kreeg hij er niet af. Integendeel, een stevige versnelling van de Sloveen was genoeg om los te komen en snel in zijn eentje afstand te nemen van de rest. Hij begint zondag aan de slotrit naar San Benedetto del Trento met 1.52 voorsprong op Vingegaard, de nieuwe nummer twee in de tussenstand. Arensman staat zesde op 3.16. Evenepoel is ver weggezakt.

Meer uit Sport

Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

3 uur geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

18 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

19 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

23 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden