Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar: rit winnen in het geel heel bijzonder

Pogacar: rit winnen in het geel heel bijzonder

SAINT-LARY-SOULAN (ANP) - Tot nu toe beperkte geletruidrager Tadej Pogacar zich in de bergen tot het verdedigen van zijn gele trui. Maar de Sloveense leider in de Tour de France had vooraf al mogelijkheden gezien in de zeventiende etappe, een Pyreneeënrit met aankomst bergop. In Saint-Lary-Soulan kon hij weer een droom doen uitkomen. "Een rit winnen in de gele trui is heel bijzonder. Zo is het echt een fantastische dag geworden", sprak Pogacar, die nog steviger aan de leiding staat.

"De meeste ritten waren geschikt voor de aanvallers. Maar vandaag lag er een parcours dat goed te controleren was. Mijn ploeggenoten hebben zo goed gereden", vertelde Pogacar, de kopman van UAE-Team Emirates. In de slotfase konden alleen de Deen Jonas Vingegaard en de Ecuadoraan Richard Carapaz nog volgen. De Sloveen versnelde een paar keer en zag Carapaz een keer hetzelfde doen. "Ze waren echt goed. Ik moest alles geven om de sprint te winnen, maar het is gelukt."

Meer uit Sport

Topsprinter Milan verlengt contract bij Lidl-Trek tot eind 2029

DEINZE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn contract tot eind 2029 verlengd bij Lidl-Trek. De 24-jarige topsprinter rijdt sinds begin 2024 voor de Amerikaanse ploeg.

2 uur geleden
Tennisser De Jong één zege verwijderd van debuut op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is één zege verwijderd van zijn debuut op het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer won in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de Fransman Harold Mayot: 7-6 (11) 6-7 (4) 6-3. De Jong moet winnen van de Amerikaan Mitchell Krueger om het hoofdtoernooi op Flushing Meadows te bereiken.

5 uur geleden
Griekspoor treft Mannarino op US Open, Van de Zandschulp Rune

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.

18 uur geleden
Vingegaard verwacht in Vuelta strijd met Ayuso en Almeida

TURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.

20 uur geleden
Vijftien Nederlanders in Turijn aan start van de Ronde van Spanje

TURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.

21 uur geleden
Coach denkt dat Sinner op tijd fit is voor US Open na ziekte

NEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.

1 dag geleden
Van de Zandschulp naar kwartfinales tennistoernooi Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.

1 dag geleden