Pogacar raakt ook Formolo kwijt
CHÂTELAILLON-PLAGE (ANP) - De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar, een van de favorieten voor een podiumplaats in de Tour de France, heeft opnieuw een ploeggenoot zien wegvallen. Nadat eerder de Italiaan Fabio Aru had opgegeven, verscheen woensdag diens landgenoot Davide Formolo niet meer aan de start van de elfde etappe.
Formolo was dinsdag een van de slachtoffers van de vele valpartijen op weg naar Île de Ré. De nummer 2 van de Strade Bianche van vorige maand reed de rit nog wel uit. Bij onderzoek bleek dat de vrees van de ploegleiding van UAE Team Emirates terecht was. Formolo heeft een sleutelbeen gebroken en moet een operatie ondergaan. Naar verwachting ligt hij er vijf tot zes weken uit waardoor hij in ieder geval het WK in eigen land mist. De ploeg stelt dat Formolo in het najaar nog de Ronde van Spanje hoopt te rijden. Die begint op 20 oktober.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
20 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
1 dag geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
1 dag geleden