Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar overtuigend naar eindzege in wielerkoers Parijs-Nice

Pogacar overtuigend naar eindzege in wielerkoers Parijs-Nice

NICE (ANP) - Tadej Pogacar heeft op indrukwekkende wijze de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates boekte in de slotetappe zijn derde ritzege na een aanval op de Col d'Èze. Pogacar, die als leider aan de slotrit was begonnen, bereikte finishplaats Nice met een voorsprong van ruim een halve minuut op de Deen Jonas Vingegaard. De Fransman David Gaudu werd derde.

Pogacar had ook al de vierde en de zevende etappe gewonnen. De Sloveen is de Tourwinnaar van 2020 en 2021. Het was de eerste keer dat hij deelnam aan Parijs-Nice. In het klassement eindigde Gaudu op de tweede plaats, voor Vingegaard, de Tourwinnaar van vorig jaar.

Voor Pogacar (24) was de route bekend terrein. Hij woont in Monaco en traint veel in de bergen boven Nice. "Ik ken het goed hier en ze zeggen altijd: aanval is de beste verdediging."

Bonificatiesprint

De Sloveen, die met 12 seconden voorsprong op Gaudu aan de slotrit was begonnen, liet niets liggen. Achter de kort voor het peloton uitrijdende Wout Poels pakte hij nog een paar seconden bij een bonificatiesprint in Èze. Nog voordat de voet van de laatste col was bereikt werd Poels ingelopen. Simon Yates, vorig jaar winnaar van de slotetappe, was de eerste aanvaller. De Brit kreeg met Pogacar, Gaudu en Vingegaard de complete top 3 achter zich aan. 4 kilometer onder de top ging Pogacar er zelf vandoor. Op de top had de Sloveen 50 seconden voorsprong op zijn achtervolgers en kon hij gaan dalen naar de Promenade des Anglais in Nice.

De afgelopen twee jaar won Pogacar in het voorjaar Tirreno-Adriatico. "Ik ben altijd goed in deze periode van het jaar. Het is een droom om hier te winnen. Zeker met de mannen die hier naast me op het podium staan. Gaudu en Vingegaard zijn toprenners." Het zijn vermoedelijk ook twee van zijn grootste concurrenten komende zomer in de Tour de France.

Vingegaard hoopte vooraf dat Pogacar alsnog een mindere dag zou hebben. "In dat geval had ik het geprobeerd op de slotklim", zei de Deen op de website van zijn ploeg Jumbo-Visma. "Hij was echter heel sterk en ik had niet de inhoud om met hem mee te gaan. Ik ben blij met hoe ik gekoerst heb. De tweede plaats was het hoogst haalbare vandaag en ik kan nu aan de slag om beter te worden richting de komende wedstrijden. Er is nog wat werk te verzetten."

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

7 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

16 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

17 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

17 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

18 uur geleden