Pogacar oppermachtig in Amstel Gold Race
VILT (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de 57e editie van de Amstel Gold Race, de enige Nederlandse wielerklassieker, gewonnen.
De tweevoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates liet op de Keutenberg zijn laatste medevluchters achter en soleerde een kleine 30 kilometer naar de finish. De Ier Ben Healy werd op meer dan een halve minuut tweede, de Brit Thomas Pidcock werd derde.
Pogacar (24) won twee weken geleden ook al de Ronde van Vlaanderen.
Een kleine 100 kilometer voor de finish ontstond een kopgroep waarin met Pogacar en Pidcock de twee favorieten voor de winst reden. De Engelsman had bovendien met de Amerikaan Magnus Sheffield een ploegmaat mee. Met z'n elven trokken ze hard door, maar de voorsprong kwam niet boven de minuut.
Kruisberg
Op de Kruisberg probeerden Ide Schelling en de Italiaan Matteo Trentin de oversteek naar de kopgroep te maken. Dat lukte niet, zoals ook op de Eyserbosweg een groepje met de Belg Tiesj Benoot dichterbij leek te komen. Totdat Pogacar aanzette en alleen Pidcock in zijn wiel wist. De Ier Healy sloot niet veel later aan.
De Kazach Alexei Loetsenko en de Deen Andreas Kron deden een poging naar het drietal toe te rijden, maar toen Pogacar op de Keutenberg opnieuw aanzette was zelfs Pidcock vooraan gezien.
Solo
Pogacar begon aan een solo van 30 kilometer en had bij de tweede finishpassage - op 16 kilometer voor de finish - een halve minuut voorsprong op Pidcock en Healy.
Met alleen de Geulhemmerberg en de Bemelerberg voor de boeg was het een gelopen koers tenzij de Sloveen een inzinking of pech zou krijgen. Dat gebeurde niet. Achter hem bleek Healy, 22 jaar pas, verrassend genoeg betere benen te hebben dan Pidcock.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.
16 uur geledenDADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
1 dag geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
1 dag geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
2 dagen geleden