Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar moet in Tour verder zonder besmette Bennett

Pogacar moet in Tour verder zonder besmette Bennett

MORZINE (ANP) - George Bennett verlaat de Tour de France. De Nieuw-Zeelandse wielrenner van UAE Team Emirates van geletruidrager Tadej Pogacar heeft positief getest op het coronavirus. Eerder op de dag moest ook de Australiër Luke Durbridge (BikeExchange-Jayco) al opgeven na een positieve coronatest.

"Maandagavond vertoonde George enkele symptomen", zegt teamarts Adrian Rotunno. "Volgens het protocol werd hij getest op Covid-19 en het resultaat was positief. Hij zal daarom niet starten vandaag."

De 32-jarige Bennett is de tweede renner van UAE Team Emirates die de Tour verlaat vanwege een coronabesmetting. De Noor Vegard Stake Laengen ging hem voor.

Bennett stond in het klassement op de 32e plaats, op bijna 22 minuten achterstand van Pogacar. Het was voor Bennett zijn vijfde deelname aan de Ronde van Frankrijk.

Ook ploeggenoot Rafal Majka testte positief op het coronavirus, bevestigde de ploegarts. Maar de Pool kon wel van start gaan. "Hij heeft geen symptomen en de analyse van zijn PCR-test laat zien dat hij een heel laag risico op besmetting heeft, vergelijkbaar met de zaak van Bob Jungels eerder in de wedstrijd."

Volgens het protocol heeft de ploeg de positieve test gemeld bij het medisch team van de UCI. "Dat heeft Majka vlak voor de start toestemming gegeven om op te stappen. We zijn ons bewust dat de medische toestand van Rafal kan veranderen en we houden dat nauwlettend in de gaten", meldt Rotunno.

Meer uit Sport

Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

56 minuten geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

7 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

17 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

19 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

19 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

20 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

21 uur geleden