Pogacar moet in Tour verder zonder besmette Bennett
MORZINE (ANP) - George Bennett verlaat de Tour de France. De Nieuw-Zeelandse wielrenner van UAE Team Emirates van geletruidrager Tadej Pogacar heeft positief getest op het coronavirus. Eerder op de dag moest ook de Australiër Luke Durbridge (BikeExchange-Jayco) al opgeven na een positieve coronatest.
"Maandagavond vertoonde George enkele symptomen", zegt teamarts Adrian Rotunno. "Volgens het protocol werd hij getest op Covid-19 en het resultaat was positief. Hij zal daarom niet starten vandaag."
De 32-jarige Bennett is de tweede renner van UAE Team Emirates die de Tour verlaat vanwege een coronabesmetting. De Noor Vegard Stake Laengen ging hem voor.
Bennett stond in het klassement op de 32e plaats, op bijna 22 minuten achterstand van Pogacar. Het was voor Bennett zijn vijfde deelname aan de Ronde van Frankrijk.
Ook ploeggenoot Rafal Majka testte positief op het coronavirus, bevestigde de ploegarts. Maar de Pool kon wel van start gaan. "Hij heeft geen symptomen en de analyse van zijn PCR-test laat zien dat hij een heel laag risico op besmetting heeft, vergelijkbaar met de zaak van Bob Jungels eerder in de wedstrijd."
Volgens het protocol heeft de ploeg de positieve test gemeld bij het medisch team van de UCI. "Dat heeft Majka vlak voor de start toestemming gegeven om op te stappen. We zijn ons bewust dat de medische toestand van Rafal kan veranderen en we houden dat nauwlettend in de gaten", meldt Rotunno.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
14 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
15 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden