Pogacar moet in Tour verder zonder besmette Bennett
MORZINE (ANP) - George Bennett verlaat de Tour de France. De Nieuw-Zeelandse wielrenner van UAE Team Emirates van geletruidrager Tadej Pogacar heeft positief getest op het coronavirus. Eerder op de dag moest ook de Australiër Luke Durbridge (BikeExchange-Jayco) al opgeven na een positieve coronatest.
"Maandagavond vertoonde George enkele symptomen", zegt teamarts Adrian Rotunno. "Volgens het protocol werd hij getest op Covid-19 en het resultaat was positief. Hij zal daarom niet starten vandaag."
De 32-jarige Bennett is de tweede renner van UAE Team Emirates die de Tour verlaat vanwege een coronabesmetting. De Noor Vegard Stake Laengen ging hem voor.
Bennett stond in het klassement op de 32e plaats, op bijna 22 minuten achterstand van Pogacar. Het was voor Bennett zijn vijfde deelname aan de Ronde van Frankrijk.
Ook ploeggenoot Rafal Majka testte positief op het coronavirus, bevestigde de ploegarts. Maar de Pool kon wel van start gaan. "Hij heeft geen symptomen en de analyse van zijn PCR-test laat zien dat hij een heel laag risico op besmetting heeft, vergelijkbaar met de zaak van Bob Jungels eerder in de wedstrijd."
Volgens het protocol heeft de ploeg de positieve test gemeld bij het medisch team van de UCI. "Dat heeft Majka vlak voor de start toestemming gegeven om op te stappen. We zijn ons bewust dat de medische toestand van Rafal kan veranderen en we houden dat nauwlettend in de gaten", meldt Rotunno.
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
24 minuten geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
30 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
1 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
5 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
19 uur geleden